opioidní přehled: základy těchto zmírnění bolesti léky

Lisa B. Bernstein, M; 24. ledna 2016

Pokud jste právě podstoupili operaci nebo těžkou újmu na zdraví, nebo pokud máte chronické bolesti, může lékař předepsat vám opioidy snížit vaše nepohodlí. Už bylo v použití po celá staletí a byl nejprve extrahují z máku rostliny v podobě opia.

Opiáty jsou narkotika, které blokují pocity bolesti. Lehčí formy opioidů mohou být také použity jako prostředek proti kašli nebo zmírnit těžký průjem.

Záleží na vaší situaci. Ale existuje několik způsobů, jak získat opioidy

Opioidy mohou být krátce působící nebo dlouhodobě působící. Krátký působící druhu mají často opioid jako jediný lék proti bolesti nebo kombinací opioidu a jiný typ lék proti bolesti, jako je například acetaminofen nebo ibuprofen. To může trvat 15-30 minut, abyste se cítili úlevu, která by měla trvat po dobu 3 až 4 hodin.

Pomáhají s bolestí z vážného zranění či operaci, a oni jsou obvykle předepsané pro bolest, která trvá jen několik dní.

Pokud jste měli středně těžkou až těžkou bolest na dlouhou dobu, může lékař vám něco s déle trvající efekt. Ty mohou poskytovat stálou úlevu po dobu 8-12 hodin a jsou přijímána podle pravidelného jízdního řádu.

Krátce působící opioidy mohou být také použity s dlouhodobě působící léčby jako “záchranné medikace” pro období, kdy bolest je velmi špatná.

Opioidy připojit na receptory – část buněk – nalezen v mozku, míchy, a další části těla. Snižují zasílání zpráv bolesti do mozku a snižují pocit bolesti.

Příklady jsou opioidy

Pilulky nebo kapalinu mout; Nosní spra; patc pleť; Tableta se rozpustí pod jazykem nebo mezi dáseň a Chee; Suppositor; Injekce do vei; Injekce do muscl; Injekce do prostoru kolem páteře VR; implantované pumpy

Codein; Fentany; Hydrokodon; Methadon; Morphin; Oxycodon; Oxymorphon; tapentadol