opioidy: 10 tipů pro chytřejší úlevy

Máte chronické bolesti a lékař předepsal opiát, jako je hydrokodon nebo morfin. Tyto léky proti bolesti může poskytnout úlevu, ale také přijít s nějakými problémy.

Rozdíl mezi užitečné a škodlivé dávku opiátu je menší než s jinými léky, říká Lewis Nelson, MD, profesor urgentní medicíny na NYU School of Medicine.

A co víc, zastavení užívání opiátů může vést k abstinenčním příznakům, což může vést k závislosti nebo závislosti.

Tyto inteligentní strategie vám může pomoci využít své opioidy bezpečně.

1. Pokud se obáváte, mluvit. Zeptejte se svého lékaře, zda existují i ​​jiné způsoby, jak spravovat svou bolest, jako fyzikální terapie, nebo jiným typem léků. “Opioidů by mělo být poslední řádek terapie,” říká Nelson. Také byste měli nechat svého lékaře, pokud máte v anamnéze zneužívání návykových látek. Tímto způsobem se může těsně vás sledovat jakékoliv známky závislosti na svém novém léku.

2. úzce spolupracovat se svým lékařem. Dát mu najevo, jak to bude, a pokud máte nějaké vedlejší účinky, jako jsou problémy se spánkem nebo ospalost. ať ho také vědět, zda vaše dávka neposkytuje stejné množství úlevy jako kdysi. K tomu může dojít, protože vaše tělo se vyvíjí tolerance k droze. Mít závislost na léky je také něco, aby o něm vědět. Poznáš to děje, pokud máte abstinenční příznaky, pokud neberte to.

3. vzít pouze částku, kterou předepsal. Když vás bolest vadí, je to lákavé trvat déle. “Ale zvýšit svou dávku je nebezpečné,” říká Nelson. “To není neobvyklé pro někoho předávkování tím, že další pilulku.” Každý den, 44 lidí ve Spojených státech zemře na předávkování předpis na opioidech.

Pokud máte bolesti, poraďte se svým lékařem. Ten lze nastavit svůj lék a nabídnout pomoc. Například, “jestli bolí, když jste vyčistit svůj dům, možná budete muset přecházet sebe a pracovat na jedné místnosti v době,” říká Bill McCarberg, MD, prezident akademie medicíny bolesti a asistentka asistentovi klinický profesor na University of California, San Diego.