orální zdraví pro batolata: 8 způsobů, jak chránit zuby vašeho dítěte

Michael Friedman, DD; dne 22. března 2015

Můžete své dítě proti zubnímu kazu tím, že začíná svou péči o chrup brzy. Postupujte podle následujících kroků, aby se zabránilo dutin a udržet jeho krásný úsměv zdravé.

Vaše dítě by mělo vidět zubaře jeho prvních narozenin. Časné preventivní péče ušetří peníze v dlouhodobém horizontu. Zpráva CDC ukazuje, že náklady na čištění zubů jsou téměř o 40% nižší po dobu 5 let pro děti, kteří vidí svého zubaře podle věku 5.

Kartáčování je velmi důležité z get-go. Předtím, než vaše dítě má zuby, můžete jemně čistit jeho dásně. Používejte vodu na dětském zubním kartáčkem nebo vyčistit měkkým žínku.

Objeví-li se vašeho dítěte zuby, kartáč dvakrát denně s malým dítětem kartáčkem na zuby a fluoridované zubní pasty.

Spuštění používání dentální nitě, když dva zuby vzájemně dotýkat. Zeptejte se svého zubního lékaře o technikách a plány.

Kartáček a dentální nit těsně před spaním. Po tom, nedávají svému dítěti žádné jídlo ani nápoje, kromě vody, až do příštího rána.

Váš zubař může navrhnout, když vaše dítě by mělo začít používat ústní vodu. Budete muset počkat, dokud ví, jak vyplivnout.

Nedávejte své dítě nebo starší dítě dolů zdřímnout s lahví šťávy, vzorce, nebo mléka. Sladké tekutiny lpí na zubech, krmení bakterie, které mohou způsobit zubní kaz.

Pokud je nutné dát svému dítěti láhev vzít do postele, ujistěte se, že obsahuje pouze vodu.

Mnoho rodičů si, že šťáva je zdravá celodenní volbou pro pití, ale to může vést ke vzniku zubního kazu.

Omezte své dítě, aby ne více než 4 unce den 100% ovocné šťávy. dát jen sladké nápoje a potraviny při jídle, a použít šťávu jako dárek.

Sippy cup může pomoci dětem přejít z láhve do sklenice, ale nenechte ho pít z ní celý den. Pomocí ní příliš mnoho může vést k rozpadu na zadní straně přední zuby v případě, že nápoje jsou sladké.