ořechový o arašídové máslo

As jablečný koláč, arašídové máslo učinil svou stopu v kuchyni od počátku 1900s. Ať už je to partnerství s želé s chlebem nebo je vybavený složkou v cookie těsto, je to trvalý oblíbené. Většina domácností má jar v kuchyni za všech okolností.

Ale je arašídové máslo dobré i pro vás? No, stejně jako většina ořechová másla, arašídové máslo s vysokým obsahem tuku a kalorií (s asi 190 kalorií a 16 gramů tuku na 2 polévkové lžíce). Ale dobrá zpráva je, že dostanete hodně výživy pro 190 kalorií investice. Ořechy a másla ořechu jsou výborným zdrojem bílkovin, vlákniny, vitamínů, minerálů a fytochemikálií.

V roce 2003 schválila FDA kvalifikovaného zdravotního tvrzení, o arašídy a některé ořechy. V podstatě říká, že vědecké důkazy naznačují, že konzumace 1,5 unce na den většiny ořechy (jako součást stravy s nízkým obsahem nasycených tuků a cholesterolu), může snížit riziko srdečních onemocnění.

Většina výzkumů, což ukazuje na zdravotní výhody ořechů zahrnovalo snižuje riziko srdeční nebo kardiovaskulárním onemocněním nebo jejich rizikových faktorů. Ale tam je nějaký důkaz, ořechy může pomoci s jinými nemocemi stejně. Například, arašídy jsou zdrojem fytochemická resveratrolu (také nalezené v kůžích hroznu a červené víno). Nedávná německá studie prozkoumány možné účinky rakoviny -preventing Resveratrol v kolorektální buňkách.

Legrační je, arašídové je vlastně luštěniny, původem z Jižní Ameriky, která se stane vypadat a chutnat jako maticí.

Nutričně, arašídy chovat jako ořechy, taky. Zhruba polovina jejich váha pochází z tuků, přičemž zbytek rozdělen poměrně rovnoměrně mezi bílkovin a sacharidů (s vláknem). Asi polovina z jejich celkového množství tuku pochází z mononenasycených tuků, druh, který je spojen s více zdravé hladiny tuků v krvi. Jedna třetina tuku pochází z polynenasycených tuků (z nichž všechny jsou omega-6 mastné kyseliny, není superhealthy omega-3). Asi 14% tuku je přirozeně nasycen.

Při nákupu arašídové máslo, podívejte se na přírodní styl produkt s malou nebo žádnou přidanou tuku nebo cukru. Některé firmy přidat částečně hydrogenovaných olejů k pravidelnému typu arašídového másla. A v závislosti na přidané množství, mohlo by to přidat trans-tuků do rovnice.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky