Ortho-cyklenu

Ortho-cyklenu (R), Ortho Tri-cyklenu (R): Kouření cigaret zvyšuje riziko závažných kardiovaskulárních nežádoucích účinků kombinované orální antikoncepce. Toto riziko se zvyšuje s věkem a počet cigaret, uzené a je poměrně výrazný u žen nad 35 let věku. Použití kombinovaných antikoncepčních pilulek je kontraindikován u žen ve věku nad 35 let, kteří kouří, Ortho Tri-cyklenu (R) Lo: Kouření cigaret zvyšuje riziko závažných kardiovaskulárních nežádoucích účinků perorální antikoncepce. Toto riziko se zvyšuje s věkem a se silným kouřením (15 a více cigaret denně) a je docela označen u žen nad 35 let věku. Ženy, které používají perorální antikoncepci by měly být důrazně doporučeno nekouřit.

Používá pro Ortho-cyklenu

Terapeutické třída: Třífázová Antikoncepční Kombinace

Farmakologická třída: Estrogen

Ethinylestradiol a kombinace norgestimát se také používá k léčbě mírné akné u žen (nejméně 15 let), kteří začali s menstruaci a také chce použít tento lék antikoncepce.

Žádná metoda antikoncepce 100 procent efektivní. antikoncepční metody, jako je chirurgický zákrok, aby se s sterilní nebo ne sexu jsou účinnější než antikoncepční pilulky. Diskutovat své možnosti antikoncepce se svým lékařem.

Tento přípravek nezabrání infekci HIV nebo jiných sexuálně přenosných nemocí. Nepomůže to jako nouzovou antikoncepci, například po nechráněném pohlavním styku.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Před použitím Ortho-cyklenu

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie o vztahu věku na účinky ethinylestradiolu a kombinací norgestimát nebyly provedeny u pediatrické populace. Nicméně se neočekává, že pediatrická specifické problémy, které by omezovaly užitečnost tohoto léku u dospívajících. Tento přípravek může být použit pro kontrolu porodnosti v dospívajících žen, ale neměly by být používány před začátkem menstruace.

Vhodné studie o vztahu věku na účinky ethinylestradiolu a kombinací norgestimát nebyly provedeny v geriatrické populaci. Tento lék by neměl být používán u starších žen.

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Používání tento lék s žádným z následujících léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit tohoto léku nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Používání tento lék s žádným z následujících může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale může být nevyhnutelná v některých případech. Pokud jsou používány společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat tento lék, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Tato část obsahuje informace o správném použití celé řady produktů, které obsahují ethinylestradiol a norgestimátu. Nemusí to být specifické pro Ortho-cyklenu. Přečtěte si prosím opatrně.

Chcete-li používat orální antikoncepci jako bezpečný a spolehlivý jak je to možné, měli byste pochopit, jak a kdy se jim vzít a lze očekávat, jaké účinky.

Tento přípravek je dodáván s návodem pacientů. Přečtěte si a dodržujte pečlivě tyto pokyny. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, pokud máte nějaké otázky.

Tento lék je k dispozici v blistrech s tablet dávkovač Dialpak® nebo dávkovače tablet Veridate®. Jeden blistr obsahuje 28 tablet s různými barvami, které je třeba vzít ve stejném pořadí, jak je zaměřena na blistru.

Když začnete používat tento lék, vaše tělo bude vyžadovat minimálně 7 dní k úpravě než bude zabráněno těhotenství. Použijte druhou formu antikoncepce, jako je kondom, spermicidy, nebo bránice, po dobu prvních 7 dnů od prvního cyklu pilulek.

Take tento lék ve stejnou dobu každý den. antikoncepční pilulky fungují nejlépe, když projít ne více než 24 hodin mezi dávkami.

Nevynechávejte nebo zpoždění vezmete prášek o více než 24 hodin. Pokud vynecháte dávku, můžete otěhotnět. Požádejte svého lékaře o způsoby, které vám pomohou zapamatovat si vzít prášky nebo o jinou metodou antikoncepce.

Správné použití ethinylestradiolu a norgestimat

Můžete mít pocit nevolnosti nebo zvracení, zejména v průběhu prvních několika měsících užívání tohoto léku. Pokud je vaše nevolnost je kontinuální a nemá jít pryč, zavolejte svého lékaře.

Postupujte podle pokynů v příbalové informaci nebo volejte svého lékaře, pokud zvracíte nebo máte průjem během 3 až 4 hodin po užití tohoto léku.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Lékař Vás může požádat, abyste začít svou dávku první den menstruačního období (s názvem Den 1 start) nebo na první neděli po svých menstruačního cyklu (volal neděli start). Když začnete v určitý den je důležité, že budete postupovat podle tohoto plánu, i když vynecháte dávku. Neměňte svůj plán na vlastní pěst. V případě, že plán, který používáte, není vhodný, poraďte se se svým lékařem o změně jej. Pro začátek v neděli, budete muset použít jinou formu antikoncepce (např kondom, bránice, spermicide) po dobu prvních 7 dnů.

Měli byste začít další a všechna další 28-denní režimy léčby ve stejný den v týdnu jako první režim začal a podle stejného harmonogramu.

Zavolejte svého lékaře nebo lékárníka pokyny.

Tento lék má specifické instrukce pro pacienty o tom, co dělat, když vynecháte dávku. Přečtěte si a dodržujte pečlivě tyto instrukce a kontaktujte svého lékaře, pokud máte nějaké otázky.

Bezpečnostní opatření při použití Ortho-cyklenu

Ujistěte se, že Váš lékař ví, jestli jsi svůj dobu 2 měsíců v řadě, protože by to mohlo znamenat, že jste těhotná.

Nesmíte mít lhůtu pro daný měsíc, pokud si ujít více než jednu dávku nebo změnit svůj rozvrh.

Ty by mohly mít lehké krvácení nebo špinění, pokud nechcete vzít prášek na čas. Čím více pilulky se netrefíte, tím větší je pravděpodobnost, že se krvácení.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Ortho-cyklenu Nežádoucí účinky

Ortho cyklenu (ethinylestradiol / norgestimát)

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně a nezpůsobuje nežádoucí účinky. Tyto návštěvy budou obvykle každých 6 až 12 měsíců, ale někteří lékaři vyžadovat, aby častěji. Lékař může také chtít kontrolovat krevní tlak při užívání tohoto léku.

I když se tento přípravek používat k zabránění otěhotnění, měli byste vědět, že tento přípravek používat během těhotenství může poškodit nenarozené dítě. Pokud si myslíte, že jste otěhotníte během užívání přípravku, informujte svého lékaře ihned. Ujistěte se, že Váš lékař ví, jestli jste měli dítě do 4 týdnů dříve, než začnete tento přípravek používat.

Vaginální krvácení z různých množstvích může během prvních 3 měsících užívání nastat mezi své pravidelné menstruace. Toto je někdy nazýváno špinění při mírné nebo krvácení z průniku při těžší.

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud chybí menstruace. Zmeškané období může nastat, pokud vynechat jednu nebo více tablet a které nebere prášky přesně podle pokynů. Jestliže jste zapomněl dvě období v řadě, poraďte se s lékařem. Možná budete potřebovat těhotenský test.

Pokud máte podezření, že byste mohla být těhotná, okamžitě přestaňte tento přípravek užívat a poraďte se se svým lékařem.

Nepoužívejte tento přípravek, pokud kouří cigarety nebo jste-li nad 35 let věku. Pokud kouříte během používání antikoncepční pilulky, zvýšíte riziko vzniku krevních sraženin, srdeční infarkt nebo cévní mozková příhoda. Vaše riziko je ještě vyšší, pokud je vám více než 35 let, pokud máte cukrovku, vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol nebo pokud máte nadváhu. Promluvte si s lékařem o způsobech, jak přestat kouřit. Udržujte své cukrovku pod kontrolou. Zeptejte se svého lékaře o diety a cvičení ovládat své hmotnosti a cholesterolu v krvi hladinu.

Užívání tohoto léku může zvýšit riziko problémů se srážlivostí krve. Poraďte se se svým lékařem hned, pokud máte bolesti na hrudi, tříslech nebo nohou, zejména telat, potíže s dýcháním, náhlý, bolesti hlavy, nezřetelná řeč, náhlé, nevysvětlitelné dušnost, náhlé nevysvětlitelné dušnosti , náhlá ztráta koordinace, nebo změny vidění při užívání tohoto léku.

Užívání tohoto léku může zvýšit riziko vzniku rakoviny prsu nebo rakoviny děložního čípku. Promluvte si se svým lékařem o tomto riziku. Informujte se u svého lékaře okamžitě, pokud vaše zkušenost abnormální vaginální krvácení.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud nosíte kontaktní čočky nebo pokud rozmazané vidění, potíže při čtení nebo jakékoliv jiné změny vidění dochází v průběhu nebo po ukončení léčby. Lékař může chtít oční lékař kontrolovat vaše oči.

Poraďte se se svým lékařem hned, pokud máte bolesti nebo citlivost v horní části břicha, tmavá moč nebo světlá stolice nebo žluté oči nebo kůži. Může se jednat o příznaky závažné poruchy funkce jater.

Užívání tohoto léku může zvýšit riziko pro operaci žlučníku. Promluvte si se svým lékařem o tomto riziku.

Tento lék může vést vaše pokožka citlivější na sluneční světlo. Nosit opalovací krém. Nepoužívejte horské slunce ani jiné způsoby slunění. Informujte svého lékaře, pokud jste v minulosti tmavé skvrny na kůži kolem čelo, nos, tváře a kolem úst, a to zejména během těhotenství.

Poraďte se se svým lékařem před naplněním starý předpis, a to zejména po těhotenství. Budete potřebovat další fyzikální vyšetření a lékař může změnit předpis.

Ujistěte se, že jakýkoli lékař nebo zubař, který léčí vás ví, že užíváte tento přípravek. Výsledky některých lékařských testů, může být ovlivněna tímto přípravkem. Možná budete muset přestat používat tento lék užívá nejméně 4 týdny před a 2 týdny poté, co velkou operaci.

Nejezte grapefruit nebo pít grapefruitový džus, zatímco vy se tento přípravek používat. Grapefruit a grapefruitový džus může změnit výši tohoto léku, který je absorbována v těle.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinné (například třezalka tečkovaná) nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství Kategorie X Není určeno pro použití v těhotenství

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Antikoncepce Mirena, Depo-Provera, medroxyprogesteron, Provera, Nexplanon, NuvaRing

Abnormální krvácení z dělohy Mirena, Premarin, Megace, Depo-Provera, megestrol, medroxyprogesteron

Endometrióza Lupron, Depo-Provera, medroxyprogesteron, Provera, norethindronem, Ortho Tri-cyklenu

Gonadotropin inhibice Ortho Tri-cyklenu, Sprintec, Ortho Tri-cyklenu Lo, Microgestin Fe 1/20, TriNessa, Tri-Sprintec