oscillococcinum: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Anas Barbaria, Anas Barbariae, Anas moschata, Avian srdce a játra, Avian Játra extrakt, Cairina moschata, Canard de Barbarie, kachních jater extrakt, Extrait de foie de Canard, pižmovka, Oscillo.

Oscillococcinum je značka homeopatický přípravek vyráběný firmou Boiron. Podobné homeopatické přípravky se nacházejí v jiných značek; Homeopatické přípravky jsou extrémní ředění nějaké účinné látky. Často se tak ředí, které neobsahují žádnou aktivní lék. Homeopatické přípravky jsou povoleny k prodeji v USA v důsledku legislativy prošel v roce 1938 sponzorované homeopatického lékaře, který byl také senátor. Zákon stále vyžaduje, aby US Food and Drug Administration (FDA) umožnit prodej výrobků uvedených v Homeopatické lékopisu Spojených států. Nicméně, homeopatické přípravky nejsou drženy na stejné bezpečnosti a účinnosti normy jako běžných léčiv; Oscillococcinum se používá pro příznaky infekce chřipky (dále jen “chřipka”) a H1N1 (prasečí) chřipkou.

Oscillococcinum je homeopatický přípravek. Homeopatie je systém medicíny založené v 19. století německý lékař jménem Samuel Hahnemann. Jeho základní principy jsou to “jako zachází, jako je” a “zesílení přes ředění.” Například, v homeopatii, chřipka bude zacházeno s extrémní ředění látky, která obvykle způsobuje chřipku, pokud jsou užívány ve vysokých dávkách; Francouzský lékař zjistil, oscillococcinum při vyšetřování španělská chřipka v roce 1917. Ale mýlil se, že jeho “oscillococci” byly příčinou chřipky; Praktici homeopatie věří, že více zředěné přípravky jsou účinnější. Mnoho homeopatické přípravky jsou tak zředěny, že obsahují málo nebo žádnou účinnou látku. Proto většina homeopatických přípravků Neočekává se, že fungují jako léky, nebo máte lékové interakce nebo jiné škodlivé účinky. Jakékoliv příznivé účinky jsou kontroverzní a nemohou být vysvětleny současných vědeckých metod; Ředění 1-10 jsou označeny písmenem “X” Takže ředění 1X = 1:10 nebo 1 díl účinné látky v 10 dílech vody, 3x = 1: 1000, 6X = 1: 1000000. Ředění 1-100 jsou označeny písmenem “C” Takže ředění 1 C = 1: 100, 3C = 1: 1000000. Ředění 24X nebo 12C nebo více obsahovat žádný molekuly původního aktivní složky. Oscillococcinum se zředí na 200 ° C.

Nedostatečná Evidence fo; Chřipka (influenza) a H1N1 (prasečí) chřipce. Neexistuje žádný spolehlivý důkaz, že užívání oscillococcinum může zabránit chřipku. Nicméně, u lidí s příznaky podobné chřipce, tam je nějaký důkaz, že oscillococcinum mohlo pomoci lidem překonat chřipku rychlejší, ale pouze 6 nebo 7 hodin. To nemusí být velkého významu. Spolehlivost tohoto nálezu je také sporné kvůli nedostatkům v návrhu studie. Další důkaz je potřeba hodnotit oscillococcinum pro toto použití.

Oscillococcinum se zdá být v bezpečí. Jedná se o homeopatický přípravek. To znamená, že neobsahuje žádnou účinnou látku. Většina expertů věří, že to nebude mít žádný příznivý účinek a také žádné negativní vedlejší účinky; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Tento výrobek nebyl studován u žen, které jsou těhotné nebo prsu -feeding. Nicméně, to je homeopatický přípravek a neobsahuje žádné měřitelné množství aktivní složky. Proto se neočekává, že tento výrobek by mohly způsobit prospěšný nebo škodlivý účinek.

V současné době nemáme žádnou informaci o OSCILLOCOCCINUM interakce

Příslušná dávka oscillococcinum závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro oscillococcinum. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Casanova, P. a Gerard, R. Výsledky tří let randomizovaných multicentrických studií na Oscillococcinum / placebo [Bilan de 3 années d’Etudes randomisees multicentriques Oscillococcinum / placebo]. 1992

Casanova, P. homeopatie, příznaky podobné chřipce a dvojité zaslepení [Homeopathie, syndrom grippal et double INSU]. Tonus 198; (25): 26.

Nollevaux, M. A. Klinické studie Mucococcinum 200K jako preventivní ošetření proti chřipce: je dvojitě zaslepené studii v porovnání s placebem [Klinische studie van Mucococcinum 200k als preventieve behandeling van griepachtige aandoeningen: een dubbelblinde Test Tegenover placebo]. 1990

Papp, R., Schuback, G., Beck, E., G. Burkard a Lehrl S. Oscillococcinum u pacientů se syndromem chřipce: placebem kontrolovaná, dvojitě slepá hodnocení. British Journal Homoeopathic 199; 87: 69-76.

Rottey, E. E., Verleye, G. B. a Liagre, R. L. Účinky homeopatický lék vyrobené z mikroorganismů v prevenci chřipky. Randomizovaná dvojitě slepá studie u praktických lékařů [Het efekt van een homeopathische bereiding van mikro-organismen Bij de preventie van griepsymptomen. Een gerandomiseerd dubbel slepá onderzoek v de huisartspraktijk]. Tijdschrift voor Integrale Geneeskunde 199; 11: 54-58.

Vickers, A. a Smith, C. odňato: Homoeopathic Oscillococcinum pro prevenci a léčbu chřipky a chřipkové syndromy. Cochrane.Database.Syst.Rev. 200; (3): CD001957.

Attena F, G Toscano, Agozzino E, Del Giudice Net spol. V randomizované studii v prevenci syndromů podobných chřipce podle homeopatického vedení. Rev Epidemiol Sante Publique 199; 43: 380-2.

Ernst, E. Systematický přehled systematických přehledů homeopatie. Br J Clin Pharmacol 200; 54: 577-82.

Ferley JP, Zmirou D, D’Adhemar D, et al. Řízený vyhodnocení homeopatického přípravku při léčbě syndromů chřipce. Br J Clin Pharmacol 198; 27: 329-35.

Guo R, Pittler MH, Ernst E. Alternativní medicína k léčbě nebo prevenci chřipky či onemocnění podobné chřipce. Am J Med 200; 120: 923-9.

Jaber R. dýchacích cest a alergická onemocnění: před infekcemi horních cest dýchacích k astmatu. Prim Care 200; 29: 231-61.

Linde K, M Hondras, Vickers A, et al. Systematické přehledy doplňkové terapie – komentovaný bibliografii. Část 3: homeopatie. BMC dodatek Altern Med 200; 1: 4.

Mathie RT, Frye J, Fisher P. homeopatické Oscillococcinum pro prevenci a léčení chřipky a onemocnění podobné chřipce. Cochrane Database Sys Rev 201; CD001957.

Neinhuys JW. Skutečný příběh Oscillococcinum. HomeoWatch 2003. http: //www.homeowatch/history/oscillo.html (zpřístupněny 21.dubna 2004).

Papp R, Schuback G, E Beck, et al. Oscillococcinum u pacientů se syndromem chřipce: placebem kontrolovaná, dvojitě slepá hodnocení. British Journal Homoeopathic 199; 87: 69-76.

van der Wouden JC, Bueving HJ, Poole P. Prevence chřipky: přehled systematických přehledů. Masky Med 200; 99: 1341-9.

Vickers AJ, Smith C. Homoeopathic Oscillococcinum pro prevenci a léčbu chřipky a chřipkové syndromy. Cochrane Database Syst Rev 200; (3): CD001957.

Vickers AJ, Smith C. Homoeopathic Oscillococcinum pro prevenci a léčbu chřipky a chřipkové syndromy. Cochrane Database Syst Rev 200; (2): CD001957.

Vickers, A. J. a Smith, C. Homoeopathic Oscillococcinum pro prevenci a léčbu chřipky a chřipkové syndromy. Cochrane Database Syst Rev 200; (1): CD001957.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese