osteoartritida, co zvyšuje riziko

Věci, které mohou zvýšit riziko pro osteoartrózy se nazývají rizikové faktory. Některé rizikové faktory, jako je váš věk nebo rodinnou anamnézou, nemůže být změněn nebo mu zabránit.

Kromě příznaků a lékaře zkoušku, krevních testů a rentgenů se běžně používají k potvrzení revmatoidní artritidy. Většina lidí s revmatoidní artritidou mají protilátku zvanou revmatoidní faktor (RF) v krvi, i když RF mohou být také přítomny v jiných poruch. Nový test na revmatoidní artritidy, který měří hladinu protilátek v krvi (tzv test anti-CCP) je specifičtější a má tendenci být zvýšen pouze u pacientů s revmatoidní artritidou, nebo u pacientů, asi …

Mít nadváhu. Extra hmotnost klade důraz na přidanou kloubů a může změnit normální tvar kloubu; Společné zranění. Jediný významný poranění kloubu nebo několika menšími zraněními může dojít k poškození chrupavky v průběhu času. Činnosti, které kladou důraz na opakované kloubu patří v podřepu, na kolenou, nebo zvedání těžkých břemen společné některých sportech a pracovních míst; Nedostatek pohybu, což může způsobit vaše svaly a klouby dostat slabé a ztuhlé.

Stárnout. Věk není přímou příčinou artritidy, ale jak člověk stárne, že jste větší pravděpodobnost, že mají příznaky. Přesto ne všichni starší lidé budou mít bolesti kloubů; ; rodinná anamnéza rodinná anamnéza artritidy; Uvolněné nebo liché tvaru spoje; Kolena, které se ohýbají směrem ven (bowleg), nebo kolena, které se ohýbají směrem k sobě navzájem (klepat kolena), například, může způsobit nerovnováhu v kloubech, protože chrupavky obrousí na nerovném rychlostí; Předchozí infekce kloubu; Jiné typy artritidy, jako je revmatoidní artritida nebo psoriatická artritida; Metabolické a endokrinní problémy. Mezi ně patří nahromadění železa (hemochromatóza), mědi (Wilsonova nemoc) nebo vápníku (hyperparatyreózy) v krvi a tkáních těla; Snížená funkce nervů.