osteoartritida walking plán

Nejtěžší část zahájením cvičebního programu je, no … začínají. To může být obzvláště skličující úkol, pokud máte osteoartrózy (OA), opotřebení-a-slza forma artritidy, která způsobuje bolesti kloubů a ztrátu funkce za 27 milionů mnoho lidí na světě.

“Chůze je snadný způsob, jak začít a to vám může pomoci zhubnout,” říká. OA a obezity mají tendenci cestovat společně, a nadváha klade větší důraz na vaše již vrzající klouby. Modest hubnutí může pomoci zmírnit bolesti a obnovení funkce kloubů.

Chcete-li výzva méně skličující, vymyslel tento nový, odborné schválen, krok za krokem, 6-týdenní chůzi program.

Krok 1. Vyhledejte lékařskou povolení od svého lékaře. Nedávejte jít bez ní, říká Thorp. “Nikdy nezačínejte cvičební program bez předchozí porady s lékařem, zvláště pokud jste byli sedavé,” ona varuje.

Krok 2. požádejte o radu od certifikovaného cvičení trenéra nebo fyzioterapeuta, říká Thorp. Pokud jste pecivál od přírody, fyzioterapeut může pomoci navrhnout svou chůzi program. On nebo ona vám může také pomoci s vaší pěší držení těla a naučí vás, jak zaměřit se na správné svaly, když se zahřát a vychladnout. Pokud jste zkušený více současných či bývalých cvičenec, můžete vynechat tento krok.

Krok pomalu 3. Spustit. “Pokud se chystáte k zahájení cvičebního programu nebo při chůzi a jít plnou silou do něj dostanete opotřebované,” říká. “Nastavit realistická očekávání.” Cílem pro chůzi třikrát týdně po dobu prvních 2 týdnů od této 6-týdenní program. “Start postupně a budovat až 30 minut po většinu dní v týdnu.” Udržovat chůzi deník a zaznamenávat svůj pokrok. Můžete obsahovat informace o tom, jak daleko, jak dlouho a jak často budete chodit.

Krok 3a. Skonči s tím. Chůze nemusí být provedeno postupně, aby mohla počítat. To může být provedeno v krátkých proudech v průběhu dne.