osteomyelitida: symptomy, příčiny a léčba

Trendy léčba bolesti

Osteomyelitida je infekce kosti, vzácné, ale vážném stavu. Kosti mohou nakazit v několika způsoby: Infekce v jedné části těla se mohou šířit přes krevní řečiště do kosti, nebo otevřená zlomenina nebo chirurgický zákrok může vystavit kosti k infekci.

Ve většině případů, bakterie zvané Staphylococcus aureus, což je druh Staph bakterie, způsobuje osteomyelitidu.

Některé chronických onemocnění, jako je cukrovka může zvýšit riziko pro osteomyelitidy.

Pouze dva z každých 10.000 lidí dostat osteomyelitidu. Tento stav postihuje děti i dospělé, i když v různých způsobech. Určité podmínky a chování, které oslabují imunitní systém zvyšuje osobní riziko pro osteomyelitidou, včetně

Kostní chirurgie, včetně kyčelních a kolenních, také zvýšit šanci na kostní infekce.

U dětí, osteomyelitida je obvykle akutní. Akutní osteomyelitis rozsvítí rychle, je snazší léčit a celkově dopadne lépe, než chronické osteomyelitidy. U dětí, osteomyelitida se obvykle objevuje v horní nebo dolní končetině kostí.

U dospělých, osteomyelitida může být akutní nebo chronická. Lidé s diabetem, HIV, nebo onemocnění periferních cév, jsou náchylnější k chronické osteomyelitidy, který přetrvává nebo opakuje, navzdory léčbě. Ať už chronické nebo akutní osteomyelitida často postihuje pánve nebo obratlů páteře dospělého člověka. To může také dojít v nohou, a to zejména u člověka s cukrovkou.

Akutní osteomyelitida se rychle vyvíjí v průběhu sedmi až 10 dní. Příznaky akutní a chronické osteomyelitidy jsou velmi podobné a zahrnují

Osteomyelitida v obratlích je sám o sobě známý přes silné bolesti zad, zejména v noci.

Zjistit, jestli člověk má osteomyelitidu je prvním krokem v léčbě. Je to také překvapivě obtížné. Lékaři se spoléhají na rentgeny, krevní testy, MRI a kostní skeny získat obrázek o tom, co se děje. Biopsie kostní je nutné potvrdit diagnózu osteomyelitidy. To také pomáhá určit typ organismu, typicky bakterií, což způsobuje infekce, takže správné léky mohou být předepsány.