osteomyelitida testy a diagnóza

Lékař může cítit oblast okolo postižené kosti jakéhokoli něhy, otok nebo teplo. Máte-li nožní vřed, lékař může použít tupou sondu k určení blízkost podkladového kosti.

Lékař může nařídit kombinaci testů a postupů k diagnostice osteomyelitidy a určit, které klíčků je příčinou infekce, jako je například

Krevní testy mohou odhalit zvýšenou hladinu bílých krvinek a dalších faktorů, které mohou naznačovat, že vaše tělo bojuje s infekcí. Pokud byl váš osteomyelitida způsobena infekcí v krvi, vyšetření může odhalit, co choroboplodné zárodky jsou na vině.

No existuje krevní test, který říká svého lékaře, zda vy nebo nemají osteomyelitidu. Nicméně, krevní testy to napovědět, že lékař používá rozhodnout, jaké další testy a postupy můžete potřebovat.

krevní testy

zobrazovací testy

Biopsie kostní je zlatý standard pro diagnostiku osteomyelitidy, protože to může také odhalit, jaký konkrétní typ klíčků napadl kosti. Znát typ klíčků umožňuje lékař zvolit antibiotika, který funguje velmi dobře pro tento typ infekce.

Otevřená biopsie vyžaduje anestezii a chirurgii pro přístup ke kosti. V některých situacích, chirurg vloží dlouhou jehlu přes kůži a do kosti, aby se biopsie. Tento postup vyžaduje lokální anestetika k znecitlivění oblasti, kde je vložena jehla. X-ray nebo jiné zobrazovací prověřování může být použit jako vodítko.

biopsie kostní