osteoporóza mýtus: pravda o zlomené kosti

Realita: Zlomeniny u osob ve věku nad 50 ° C může být prvním příznakem slabé kosti při osteoporóze nebo nízkou hodnotu kostní hmoty. Každý rok 1,5 milionu starších mnoho lidí na celém světě trpí zlomeninu kvůli osteoporóze. Polovina všech žen nad 50 let, a čtvrtina všech lidí, a budou trpět osteoporózou by tudíž zlomeninu někdy v jejich zbytkové životnosti. A problém je rostoucí: obecný chirurg odhaduje, že do roku 2020, polovina všech mnoho lidí na celém světě více než 50 budou v riziku zlomenin osteoporózou a nízkou kostní hmoty.

Pokud je vám více než 50 let, musí být jakýkoli zlomená kost brát velmi vážně. Můžete si myslet na sebe, “Kdokoliv by měl zlomené kosti po nástupu pád takového,” ale přestávka po pádu u lidí nad 50 let může být kritickým známkou osteoporózy. Promluvte si se svým lékařem o tom, zda byste měli mít zkoušku kostní hustoty zjistit, zda váš zlomenina může být způsobeno osteoporózou.

Když jste byl diagnostikován s osteoporózou chcete dietu s stabilní dodávky kostní budování živin. Tyto chutné pokrmy, které následují nabízejí houf vápníku a vitaminu D, které tvoří základ stravy pro pevnou kostru, stejně jako další živiny kritické pro zdraví kostí, včetně bílkovin; Bonus: Losos Rybí polévka je obzvláště bohatá na omega-3 mastných kyselin, prospěšné pro vaše kosti a srdce svého, a dodává téměř všechny vitamín D většinu dospělých 19 až 50 let need for …

Jsou k dispozici k léčbě osteoporózy mnoho léků, a bylo prokázáno, že významně snižuje riziko kostní f ractures u lidí s osteoporózou. Pokud lékař předepíše léky osteoporóza, že je důležité, aby jeho užívání, i když nevidíte zlepšení na další vyšetření hustoty kostí. Osteoporóza léky mohou být snížení rizika zlomenin v cestách, které nevykazují až na skenování hustoty kostí. A jako vždy, měli byste i nadále jíst stravu bohatou na vápník a vitamin D.

ZDROJE

Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb: “zdraví kostí a osteoporózy: Zpráva o generála chirurga, 2004.”

National Osteoporosis Foundation.

Akademie ortopedických chirurgů.