Osteoporóza příčiny: nedostatek vápníku a cvičení, kouření a další

Hledáte, co způsobuje osteoporózu? Ty mohou být překvapeni, učit se, že mnoho faktorů, které přispívají k podmínce. Například, snížení estrogenu v menopauze, je jednou z příčin. K dispozici je také genetická složka. Pokud vaše matka nebo babička měla osteoporózu, šance jsou vyšší, než si to bude vyvíjet, taky.

I když osteoporóza nelze zvrátit, může být zabráněno a zpracována různými způsoby; K dispozici je vápník a vitamin D, oba klíčem ke zdraví kostí. Cvičení je další důležitou součástí posilování kostní hmotu. Existují léky na trhu, které pomalé úbytku kostní hmoty a dokonce i slibné stavby novou kost; se podívá.

V dětství a dospívání, tělo neustále rozkládá starou kost a znovu vytvoří novou kost. Děje se tak prostřednictvím procesu nazývaného “přestavba”. Během této doby se tělo vytváří více kosti, než odstraní, a tak růst kostí a silnější.

Často slyšíme, jak je důležité, aby ženy získat dostatek vápníku. Ale je to stejně důležité – možná ještě důležitější – že děti a dospívající získat dostatek kostní zvýšení vápníku. Je také důležité, aby cvičení denně budovat silné kosti.

Pro většinu žen, celkové množství kostí vrcholí někde ve věku mezi 25 a 30. To může vyvrcholit i dříve u některých žen, v závislosti na jejich rizikovými faktory pro vznik osteoporózy.

Pokud celková výše kostí vrcholů, příliv obrací. Na nějakém místě, obvykle kolem 35 let, ženy začnou ztrácet kostní hmotu.

Zatímco některé kost je každý rok ztraceno, rychlost zvyšuje kostní ztráty dramaticky v pět až deset let po menopauze. Pak se po dobu několika let, rozpad kosti se vyskytuje v mnohem větším tempem než budování nové kosti. Jedná se o proces, který nakonec způsobí osteoporózu.

Během této doby, i když vaše kosti může být stále dostatečně silná, aby se zabránilo neobvyklé zlomeniny a nemáte žádné příznaky, abyste byli upozorněni na nemoci, úbytek kostní hmoty může být zjistitelné testem hustoty kostí.

Ano. Muži dostat osteoporózy. Ve skutečnosti, asi 2 milionů mužů ve věku nad 65 mají osteoporózu. Osteoporóza obvykle začíná později a pomaleji u mužů. Stále, osteoporózy u mužů je stejně zakázání a bolestivé, jak je to u žen.