over-the-counter akné produkty: co funguje a proč

Aktivní složky v akné výrobků

Zjistěte, jak akné výrobky se liší, co hlavní ingredience hledat a jak je použít pro dosažení nejlepších výsledků.

Mnoho over-the-counter (OTC) akné produkty jsou k dispozici k léčbě mírné až středně těžké akné nebo pravidelné akné. Patří mezi ně čistící pleťové vody, gely, pěny a ubrousky, neoplachují a ošetření nebo výstroje. Jak víte, který z nich je pro vás nejlepší?

Než se rozhodnete, naučit OTC akné produkty fungují a jaké ingredience hledat. Pak rozvíjet jemnou péči o pleť k léčbě a prevenci akné.

Food and Drug Administration varuje, že některé populární akné produkty OTC může způsobit vážné reakce, včetně stažení hrdla a otok obličeje, rtů nebo jazyka. Tento typ reakce je poměrně vzácné, takže nepleťte si jej s zarudnutí, podráždění nebo svědění, které mohou nastat, pokud jste použili tyto produkty.

Akné produktů pracují různými způsoby, v závislosti na jejich aktivních složek. Některé akné produkty OTC působí tak, že zabíjí bakterie, které způsobují akné zánět. Ostatní odstranění přebytečného oleje z kůže nebo urychlit růst nových kožních buněk a odstranění odumřelých kožních buněk. Některé akné produkty dělat kombinace těchto věcí.

Zde jsou běžné účinné látky nalezené v OTC akné produkty a jak oni pracují léčit akné.