Pagetova kostní choroba a Fosamax, Actonel a jiné bisfosfonáty

Některé bisfosfonáty, jako je alendronát a risedronát, se užívá ústy (perorálně). Jiní, jako například pamidronát a kyselina zoledronová, jsou uvedeny intravenózně.

Bisfosfonáty snížit počet a aktivitu kostních buněk (osteoklasty), ke snížení odbourávání kostní tkáně. Kost má více normální strukturu po bisfosfonáty.

Bisfosfonáty snižují odbourávání kostní tkáně. To vede k větší normální kostní struktury, a pak k menší bolesti a menší riziko zlomenin.

Lékaři mohou používat bisfosfonáty, aby napomohl prevenci komplikací u lidí, kteří mají Pagetovy nemoci, ale dosud nemají příznaky. Také používají bisfosfonáty před chirurgickým zákrokem pro snížení aktivity Pagetovy choroby, takže je zde menší riziko krvácení a komplikace z chirurgického zákroku.

Nejčastěji bisfosfonáty jsou prvními léky, lékaři používají k léčbě Pagetovy choroby a kontrolovat její příznaky.

Bisfosfonáty zpomalit rychlost rozpadu kostní tkáně a zvýšení tloušťky kostní tkáně páteře a kyčle. To zpomaluje progresi onemocnění. Bisfosfonáty může také snížit příznaky, které Pagetova nemoc může způsobit, jako je bolest kostí, zvonění v uších, závratě a otupělost nebo slabost.

Bisfosfonáty může trvat i několik měsíců, aby se stala plně účinná. Účinky bisfosfonáty mají tendenci trvat i poté, co osoba přestane užívat lék. V některých případech, osoba může potřebovat další předměty tohoto léku pro léčbu návrat do aktivního onemocnění.

Snížení hodnot laboratorních testů, jako je alkalická fosfatáza ukazuje, že lék se pracuje na snížení aktivity Pagetovy choroby. Někteří lidé se nakonec stane rezistentní k jednomu léku, tak to nefunguje tak dobře ovládat své příznaky. Když se to stane, jiný bisfosfonát nebo jiný lék může být účinná. 1

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře, pokud užíváte bisfosfonáty ústy a máte

Zavolejte svého lékaře, pokud užíváte nitrožilní (IV) bisfosfonáty a máte

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Bisfosfonáty nejsou obvykle doporučuje pro lidi s těžkým onemocněním ledvin. Lékař bude testovat své funkci ledvin před předepsáním bisfosfonáty, zvláště pokud uvažujete o kyselinu zoledronovou (Reclast).

Pokud uvažujete bisfosfonát, který se užívá ústy, určitě svého lékaře, pokud jste někdy měl vážné pálení žáhy a problémy s jícnem (trubice, která spojuje ústa a žaludek).

Pro dosažení nejlepších výsledků a snížilo riziko podráždění jícnu, pokud budete mít bisfosfonáty ústy

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Informujte svého lékaře, pokud si všimnete jakýchkoli nových nebo rostoucí problémy s polykáním. Problémy by mohly zahrnovat pocit bolesti při polykání nebo pocit, jako bys měl bouli nebo bolest v krku.

Informujte svého lékaře, pokud zaznamenáte bolest v stehně nebo tříslech. Některé výzkumy naznačují, že při bisfosfonáty po dlouhou dobu může mírně zvýšit riziko zlomení stehenní kosti.

Vážné problémy s hojení kosti, a to zejména poté, co zubní ordinaci, byly nalezeny u některých lidí, kteří se bisfosfonáty. 2 Pokud užíváte bisfosfonáty a potřebují stomatologický zákrok, poraďte se se svým lékařem.

Bisfosfonáty jsou často používány v cyklech. Jsou téměř vždy dělat Pagetova nemoc neaktivní, někdy i několik let či desetiletí. Ale u některých jedinců se stává Pagetova nemoc opět aktivní. Můžete použít bisfosfonáty, dokud se snižuje bolest a laboratorní testy ukazují normální výsledky. Pak si dát pauzu od léku po dobu asi 3 měsíců, nebo dokud laboratorní testy ukazují, že Pagetova choroba je opět aktivní.

Pokud užíváte bisfosfonáty, lékař může také doporučit, aby si vzít vápník a vitamín D.. Ale doplňky vápníku mohou narušovat schopnost vašeho těla absorbovat bisfosfonáty, tak si udělejte bisfosfonáty a váš doplněk vápníku od sebe nejméně 30 minut.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Pokud jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět, nepoužívají žádné léky, pokud Vám to lékař neřekne. Některé léky mohou poškodit vaše dítě. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny, byliny a doplňky. A ujistěte se, že všechny vaše lékaři vědí, že jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Lane NE (2013). Metabolická onemocnění kostí. V GS Firestein et al., Eds., Kelleyho Textbook of Rheumatology, 9. vyd., Sv. 2, str. 1660-1679. Philadelphia: Saunders.

Woo S-B, et al. (2006). Systematický přehled: bisfosfonáty a osteonekróza čelisti. Annals of Internal Medicine, 144 (10): 753-761.

Anne C. Poinier, MD – Vnitřní Medicin; Jennifer Hone, MD – Endocrinology, Diabetes and Metabolism

14.listopadu 2014

Kopřivka; Potíže s polykáním (dysfagie); bolest nebo křeče Svalové; Bolest břicha; Zvrací krev; Černá, dehtovitá stolice.

Kopřivka; Krev v moči; Závrať; Neobvyklá únava nebo slabost; svalové bolesti nebo křeče.

Pálení žáhy a podráždění trubice, která spojuje krku do žaludku (jícnu), pokud užíváte bisfosfonát pilulky. Tyto nežádoucí účinky lze obvykle zabránit podle pokynů k užívání svého léku; Bolesti hlavy, zácpa, průjem, a předávání plynu a bolest svalů a kloubů, pokud užíváte nitrožilní (IV) bisfosfonát výstřely.

Většina z těchto léků by měla být přijata v dopoledních hodinách s plnou sklenici vody nejméně 30 minut před jídle, pití nápoje nebo užívat jakýkoliv jiný lék; Sedět nebo stát (nelehejte) po dobu alespoň 30 minut po požití bisfosfonát. To pomáhá zabránit pálení žáhy; Neberte bisfosfonát později v průběhu dne, pokud si zapomněl vzít ji v dopoledních hodinách.