Pagetova kostní choroba – přehled témat

Pagetova choroba je problém abnormálního růstu kostí. To může ovlivnit pouze jeden kost, ale to obvykle postihuje více než jeden.

Pagetova choroba je nejčastější u lidí starších než 50 let, a riziko, že to zvyšuje s věkem. Většina lidí, kteří ji mají, jsou schopni vést normální život.

Příčinou Pagetova choroba není jasné. Ale to může souviset

Většina lidí s Pagetovou chorobou nemají žádné příznaky. Když se objeví příznaky, nejobvyklejší jsou

Další příznaky se mohou objevit, v závislosti na část těla je ovlivněn Pagetovy choroby.

Pagetova nemoc se nejčastěji nalezen náhodou, když člověk vidí lékaře k problémům, jako je kyčel nebo bolesti zad. Abnormální X-ray nebo krevní testy mohou vést lékaře k objevování této nemoci.

V normální kosti a kostní tkáně je neustále člení, vstřebává do těla, a poté přestaven nových buněk; U Pagetovy choroby, kostní tkáň je rozebrán a vstřebává mnohem rychleji, než je obvyklé, takže tělo urychluje kost proces přestavby. Ale tato nová kost je často slabé a křehké a snadno se zlomí.

Genetika. Máte větší šanci dostat Pagetovy nemoci, pokud vaši rodiče, bratři, sestry nebo mít; Viry. Viry spojené s spalničky do lidí a psince u psů byly nalezeny v kostech lidí s Pagetovou chorobou. Ale neexistuje žádný důkaz, že tyto viry způsobují tuto nemoc.

bolest kostí. To může být ještě horší v noci a získat lepší s cvičením. Lidé si často pletou bolest normálního stárnutí nebo artritidě; Deformované kosti, jako skloněnými nohou, rozšířené lebky nebo boky, nebo zakřivenou páteř; Zlomené kosti, nebo zlomeniny.

Pokud to má vliv na lebku, může mít příznaky, jako jsou bolesti hlavy, pokleslé obličejové svaly obličeje (svěšení), sluchové problémy, nebo uvolněné zuby; Pokud to má vliv na páteř, může dojít k poškození nervů a způsobit bolest nohou, necitlivost nebo slabost. To může také způsobit havarijní stav se nazývá syndrom cauda equina je, že vede ke ztrátě citu v pánevní oblasti a nohou.