Pojem obézní dařit lépe vs. chronické potíže vyvráceny

Dennis Thompson

HealthDay Reporter

Čtvrtku 22.října 2015 (HealthDay News) – vědecká debata pokračuje vařit přes takzvaný “obezity paradoxu” – zřejmou schopnost obézních lidí s nadváhou, aby lépe odolávat chronických onemocnění, jako je cukrovka nebo srdeční choroby, a přežívají tenčí lidi s těmi stejnými neduhy.

Ale obezita paradox je postaven na základech nejisté výzkumu, nová studie tvrdí. Dřívější studie se nepodařilo vysvětlit dva důležité faktory, které popírají údajně ochranné účinky obezity: historie hmotnosti a kouření, uvádějí vědci.

Lidé, kteří jsou vážně nemocní mají tendenci zhubnout jako oni blízko smrti, vysvětlil autoři studie. A tato skutečnost ovlivňuje data dost vytvořit falešný dojem o paradox obezity, tvrdil, vedoucí autor Samuel Preston, profesor sociologie na University of Pennsylvania ve Filadelfii.

Předchozí studie také nedokázal vysvětlit ke kouření, který je neuvěřitelně nezdravé, ale také inklinuje rozjet metabolismus člověka a udržet je štíhlá, dodal Preston. Kuřáci jsou méně pravděpodobné, že budou obézní, a ti, kteří jsou obézní jsou méně pravděpodobné, že kouří, autoři studie řekl.

Když jsme se přizpůsobit pro ty předsudky, obrátíme obezita paradox u lidí s kardiovaskulárními chorobami, “uzavřel.” Paradox obezity existuje, ale příčina není to výhoda nadváhou. Mezi hlavní příčiny tohoto paradoxu jsou tyto dva předsudky.

Pro účely této studie, vědci zkoumali data z více než 30.000 lidí se účastní v US National Health and Nutrition Examination Survey v letech 1988 a 2011. Studie se zaměřila na téměř 3400, který měl srdeční choroby.

Většina studií, které se podíval na možností paradox obezity zahrnuty pouze váhu člověka, když jsou sledovány, řekl Preston.

Například, 300 liber člověk mohl klesly třetiny své hmotnosti v posledním měsíci z důvodu nemoci, ale studie by ho počítat jako vždy o hmotnosti 200 liber.

Tentokrát výzkumný tým zvolil, aby zahrnovala historii hmotnosti. Tímto způsobem by mohly zahrnovat zdravotní rizika dlouhodobé obezity ve své analýze, a to i kdyby někdo v poslední době ztratil na váze, Preston vysvětlil.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …