porozumění Marburg

Ebola a Marburg hemoragické horečky jsou akutní onemocnění, které často vedou k závažným onemocněním a smrti v obou lidí a primátů. Nemoci typicky ovlivňují více orgánů v lidském těle a jsou často doprovázeny krvácení (krvácení). Tyto nemoci jsou způsobeny filoviry, pouhých dvou známých členů rodiny virů Filoviridae.

Marburg hemoragické horečky byla poprvé uznána v roce 1967, kdy laboratorní pracovníci v Německu a Jugoslávii vyvinuli hemoragická nemoc po manipulaci s tkáně z opic. Vypuknutí vyústila v 31 infekcí a 7 úmrtí. Výzkumníci později identifikoval příčinu jako nikdy předtím viděl filovirus, nazvaný “Marburg” po jednom z míst ohniska.

O jedenáct let později, virus Ebola byla identifikována, když dva případy výskytu hemoragické horečky došlo v severní Zairu (nyní Demokratická republika Kongo) a jižním Súdánu. Příčiny ohnisek byly identifikovány jako dva různé druhy dalšího románu filovirus, s názvem “Ebola” po řece na severu Zaire. Oba druhy se ukázaly být velmi smrtící, jako 90 procent Zairian případů a 50 procent súdánských případech za následek smrt.