prediabetes

Prediabetes znamená, že hladina cukru v krvi je vyšší než normálně, ale není ještě dostatečně vysoká, aby se klasifikují jako diabetes 2. typu. Bez zásahu, prediabetes je pravděpodobné, že se diabetu 2. typu ve věku 10 let nebo méně. Máte-li Prediabetes, dlouhodobé poškození cukrovky – zejména kvůli srdce a oběhového systému – může být již začíná.

Je tu dobrá zpráva, nicméně. Prediabetes může být příležitostí pro vás zlepšit své zdraví. Progrese od prediabetes k diabetu 2. typu není nevyhnutelné.

Se zdravými změnami životního stylu – jako jíst zdravé potraviny, včetně fyzické aktivity ve svém každodenním životě a udržovat si zdravou váhu – budete mít možnost, aby vaše hladiny cukru v krvi vrátí do normálu.

Často, prediabetes nemá žádné příznaky.

Jedním z možných znamení, že můžete být vystaveni riziku cukrovky 2. typu zatemněné kůže na určitých částech těla. Tento stav se nazývá akantóza. Společné prostory, které mohou být ovlivněny zahrnovat krk, podpaží, lokty, kolena a klouby.

Klasické červené vlajky, které navrhujete jste se přestěhovali z prediabetes k diabetu 2. typu zahrnují

pokud máte obavy o cukrovce poraďte se s lékařem, nebo pokud si všimnete jakýchkoli diabetes typu 2 příznaky – zvýšená žízeň a časté močení, únava a rozmazané vidění.

Kdy navštívit lékaře

Co můžeš udělat

Zeptejte se svého lékaře o screeningu glukózy v krvi, pokud máte nějaké rizikové faktory pro prediabetes, jako je například

Přesná příčina prediabetes je neznámá, ačkoli rodinná anamnéza a genetika Zdá se, že hraje důležitou roli. Vědci objevili geny, které jsou spojené s inzulínovou rezistencí. Přebytečný tuk – zejména břišní tuk – a nečinnost také se zdají být důležitými faktory při vývoji prediabetes.

Co můžete očekávat od svého lékaře

Jisté je, že lidé, kteří mají Prediabetes nejsou zcela zpracování cukru (glukózy) řádně už ne. To způsobí, že cukr vybudovat v krevním řečišti místo dělá svou normální práci tankování buňky, které tvoří svaly a jiné tkáně.

Kdo by měly být testovány

Většina z glukózy v těle pochází z potravin, které jíte, konkrétně potraviny, které obsahují sacharidy. Jakákoliv potravina, která obsahuje sacharidy mohou mít vliv na hladinu cukru v krvi, a to nejen sladká jídla.

Testy používané k diagnostice Prediabetes

Během trávení, cukr vstupuje do krevního řečiště, a s pomocí inzulínu, že vstupuje do buněk v těle, kde se používá jako zdroj energie.

Inzulín je hormon, který pochází z žlázy umístěné těsně za žaludkem (pankreas). Když jíte, vaše slinivka vylučovat inzulín do krevního oběhu. Jako inzulínových cirkuluje, působí jako klíč, který odemyká dveře, které umožňují mikroskopické cukr k zadání buňky.

Inzulín snižuje hladinu cukru v krvi. Jak se vaše hladina cukru v krvi klesá, tak se vylučování inzulínu ze slinivky břišní.

Když máte Prediabetes tento proces začne pracovat správně. Namísto tankování vaše buňky, cukr hromadí v krvi. K tomu dochází, když vaše slinivka břišní nevytváří dostatek inzulínu nebo vaše buňky stávají rezistentní vůči působení inzulínu nebo obojí.

Stejné faktory, které zvyšují riziko vzniku diabetu typu 2, vyvíjející se zvyšuje riziko vzniku prediabetes, včetně

Jiné stavy spojené s diabetem zahrnují

Jsou-li tyto podmínky – vysoký krevní tlak, vysoká hladina cukru v krvi, a při abnormálních výsledcích krevních tuků a cholesterolu – vyskytují společně spolu s obezitou, jsou spojeny s rezistencí na inzulín. Kombinace tří nebo více z těchto podmínek je často označován jako metabolický syndrom.

Progrese na diabetes typu 2 je nejzávažnější důsledek neošetřených prediabetes, protože diabetes typu 2 může vést k další komplikace, jako je například

Vy jste pravděpodobně začít tím, že vidí svou rodinu lékaře nebo praktického lékaře. Nicméně, může pak být odkazoval se na lékaře, který se specializuje na léčbu diabetu (endokrinologa).

Zde je několik informací, které vám pomohou se připravit na schůzku a vědí, co mohou očekávat od svého lékaře.

Připravuje seznam otázek vám pomůže co nejlépe využít svůj čas s lékařem. Pro prediabetes, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří

Neváhejte se zeptat nějaké další otázky, které se vyskytují na vás. Ujistěte se, že jste pochopili doporučení lékaře.

Lékař je pravděpodobné, že se vás zeptat na otázky, jako je

American Diabetes Association doporučuje, aby screening glukózy v krvi začíná ve věku 45 nebo dříve, pokud máte index tělesné hmotnosti nad 25 a dalšími rizikovými faktory prediabetes nebo diabetu 2. typu. Například, pokud vás

Testování Prediabetes mohou zahrnovat

Některé podmínky mohou dělat test A1C nepřesné – jako například, pokud jste těhotná, nebo mají nevšední formu hemoglobinu (známý jako variantu hemoglobinu).

Níže jsou uvedeny další testy, které může Váš lékař použít k diagnostice Prediabetes

Půst testu hladiny cukru v krvi. Vzorek krve bude přijato po vás rychle po dobu nejméně osmi hodin nebo přes noc. Za těchto podmínek, hladina cukru v krvi nižší než 100 miligramů na decilitr (mg / dl) – 5,6 milimolů na litr (mmol / l), – je normální.

Orální glukózový toleranční test. Tento test se používá jen zřídka k diagnostice diabetu kromě během těhotenství. Vzorek krve bude přijato po vás rychle po dobu nejméně osmi hodin nebo přes noc. Pak budete pít sladký roztok, a vaše hladina cukru v krvi se opět měří po dvou hodinách. Hladina cukru v krvi nižší než 140 mg / dl (7,8 mmol / l), je normální.

Hladina cukru v krvi od 140 do 199 mg / dl (7,8 – 11,0 mmol / l) je považován za Prediabetes. To je někdy označován jako zhoršené tolerance glukózy (IGT). Hladina cukru v krvi 200 mg / dl (11,1 mmol / l) nebo vyšší, může signalizovat diabetes mellitus.

Pokud se hladina cukru v krvi je normální, může lékař doporučit screeningovou zkoušku jednou za tři roky. Pokud máte Prediabetes, může být zapotřebí další testování. Například lékař by měl kontrolovat hladinu cukru v krvi nalačno, A1c, celkový cholesterol, HDL cholesterol, low-density lipoprotein (LDL) cholesterolu a triglyceridů alespoň jednou za rok, případně častěji, pokud máte další rizikové faktory pro diabetes.

Pokud máte Prediabetes, může zdravý životní styl pomůže přivést hladinu cukru v krvi vrátí do normálu, nebo alespoň udržet ji od stoupá směrem k úrovním u diabetu 2. typu. Nicméně, někteří lidé budou postupovat k diabetu typu 2, i když zhubnout. Doporučení, které pomohou udržet Prediabetes z postupující do diabetu 2. typu zahrnují

Jíst zdravé potraviny. Vyberte si potraviny s nízkým obsahem tuku a kalorií a vysoký obsah vlákniny. Zaměřit se na ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Usilovat o odrůdy, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů, aniž by byla ohrožena chuť nebo výživy.

Tento typ stravy může být označován jako středomořském stylu stravy.

Stále více fyzickou aktivitu. Usilovat o 30 až 60 minut uměřené tělesné aktivity po většinu dní v týdnu. Snažte se nenechat více než dva dny ubíhají bez nějaké cvičení.

Pak se svižné chůze denně. Jezdit na kole. Zaplavat. Pokud se vám nevejde do dlouhý trénink, rozložit do řady menších zasedání šíří po celý den.

American Diabetes Association doporučuje také cvičení se zátěží, například vzpírání, dvakrát týdně.

Užívání léků podle potřeby. Někdy ústní diabetes lék metformin (Glucophage) může doporučit svým lékařem, pokud jste s vysokým rizikem diabetu. To zahrnuje lidi, jejichž index tělesné hmotnosti je více než 35 let, lidi, kteří jsou mladší než 60 let a ženy s anamnézou gestační diabetes.

A když nepomůže prevenci diabetu, léky pro kontrolu cholesterolu a vysoký krevní tlak také může stanovit v případě potřeby.

Mnoho alternativní terapie – včetně kasie skořice, chrom, koenzymu Q10, ženšen, glukomannan, guarové gumy, gymnema, hořčíku, opuncie, sóji a stevia – byly nabízené jako možných způsobů, jak k léčbě nebo prevenci diabetu 2. typu. Ačkoli některé z těchto látek mají slibné v časných studií, neexistuje žádný konečný důkaz, že některé z těchto alternativních terapií jsou účinné.

Pokud uvažujete potravinové doplňky nebo jiné alternativní terapie k léčbě nebo prevenci Prediabetes se poraďte s lékařem. On nebo ona vám může pomoci zvážit klady a zápory konkrétních alternativních terapií.

Zdravý životní styl vám může pomoci zabránit Prediabetes a její progrese do diabetu 2. typu – i když diabetes běží ve vaší rodině.

Stejné změny životního stylu, které lze léčit nebo dokonce zvrátit Prediabetes zabránit stavu, také.

navštivte svého lékaře