problémy s pamětí: Problémy s řízením – přehled témat

Zda osoba s Alzheimerovou chorobou nebo jinou demencí by měla být i nadále povoleno řídit je společný dilema lidí, kteří mají onemocnění a jejich pečovatelů. Odnášet řidičské oprávnění může snížit pocit osoby nezávislosti a zvýšit závislost na rodině a přátelům. Ale to je nesmírně důležité, aby se zabránilo osoba z jízdy, když už není v bezpečí.

Existuje asi 10 milionů lidí v USA – většinou ženy – kteří se rozhodli se postarat o milovaného člověka s Alzheimerovou chorobou. Je to vyčerpávající práce sama o sobě, ale mnozí jsou nejen poskytování péče. Jsou také zvyšování děti jejich vlastní – a možná i pracovat – ve stejnou dobu; “Vy už jste rodič, aby vaše děti, a pak najednou máte, aby se stal ošetřovatelem na vaši rodiče,” říká Donna Schempp, LCSW, ředitel programu u rodinného pečovatele aliance v San Francisku. “Je velmi těžké …

Diagnóza Alzheimerovy choroby nebo jinou demencí, neznamená, že osoba se musí zastavit okamžitě jízdy. Lidé ve velmi časných stádiích nemoci by měli mít řidičský výkon kontrolovány, aby se ujistil, že může řídit bezpečně. Také jejich lékaři by měli přehodnotit svůj stav asi každých 6 měsíců, protože nemoc je pravděpodobné, že k pokroku. Členové rodiny mohou pomoci odhalit změny v schopnost člověka řídit tím, že jede podél kdy je osoba jízdy. Někteří lidé, kteří mají velmi mírné Alzheimerovy choroby může být schopen pokračovat pro bezpečnou jízdu po dobu jednoho roku nebo více.

Kromě adekvátní zrakem, sluchem a koordinaci, bezpečné řízení vyžaduje schopnost

Tyto schopnosti snižovat různými rychlostmi v různých lidí, kteří mají demencí. Tak to je důležité sledovat změny ve schopnosti pokračovat v jízdě. Často je až do rodinných příslušníků nebo jiných ošetřovatelů dávat pozor na znamení, že osoba by neměla být hnací už ne. Varovné příznaky mohou zahrnovat

Dělat rychlá rozhodnutí; Používejte dobrý úsudek; Vzpomeňte si na pravidla silničního provozu.

Problémy si vzpomněl, jak se dostat do známých míst, nebo mají pevný čas s novými směry; Ignorování dopravních značek; Zapomínání, který pedál je plyn, a který je brzda; Hnací příliš pomalu nebo příliš rychle; Zastavovat se u špatných časech (například na zelenou); Být zmatený nebo zahlceni během jízdy (např být zmaten semaforů); Tvorba špatná rozhodnutí při jízdě, nebo rozhodování příliš pomalu; Potíže s provedením levé zatáčky; Si všiml, že ostatní řidiči troubí hodně; Promáčknutí nebo odřeniny na auta; Být vztek nebo frustrovaný během jízdy; Nezůstanu ve správném jízdním pruhu (například unášení); Nedívá při změně jízdního pruhu; Užívání mnohem déle, než to, aby se někam dostat.