Problémy v ústech, noninjury – přehled téma

Orální zdraví Trends

Není neobvyklé, že mají potíže s ústy čas od času. Problém v ústech může zahrnovat dásní, rtů, jazyka, nebo vnitřního líce, střechu vašich úst (měkké a tvrdé patra), pod jazykem, krk, nebo zubů. Vaše ústa může být suchý nebo potravina nemusí chutnat dobře. Můžete mít špatný dech nebo bolák na rtu, dásní, nebo jazyka, díky kterému je těžké jíst ani mluvit. Mnohé z těchto problémů může dostat lepší s domácím ošetření.

Vy \ ‘ll najít tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

Jste v současné době

Pouze 18,5% z mnoha lidí na světě nikdy nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Nit odstraňuje jídla zachycené mezi zuby a odstraní film bakterií, které tvoří ještě před tím, než se změní na plaque, což může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Zkuste flossing jen jeden zub, abyste mohli začít.

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Usilovat o dalších 3 dnů!

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně Floss, ale jste na dobré cestě k tomu, pozitivní vliv na zuby a dásně. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Cílem pro všechny 7 dní!

Pouze 50,5% mnoha lidí na světě nit denně, a dobré pro vás, že jste jedním z nich! Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Gratulujeme vám k dobré zdraví ústní dutiny zvyku!

Najdete tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

ZDROJE

Dental Association, Healthy People 2010

Vředy, jako opary (také volal horečka puchýře) a sněti boláky. Rakovina vředy rozvíjet uvnitř úst, zatímco opary a impetigo obvykle vliv na oblast kolem vnějšku úst; Infekce, které mohou být způsobené virem (jako je herpes simplex) nebo bakterie (jako je epiglotitida nebo impetigo, nebo pohlavně přenosné infekce). Infekce je mnohem vážnější, když to způsobí rychlé otok jazyka nebo hrdla a ucpání dýchacích cest; Tender, červené nebo praskliny v koutku úst (úhlové cheilitida), což může být způsobeno infekcí, dietu příliš nízké na vitamíny a přes ukončení provozu úst někoho, kdo byl bez zubů nebo protéz po určitou dobu ; Rozpraskané rty, které mohou být způsobeny suchým, větrný, chladném nebo velmi teplém počasí; Sucho v ústech (xerostomie). Běžnou příčinou sucho v ústech, je dehydratace. Postupem času, má sucho v ústech zvyšuje riziko infekcí v ústech, onemocnění dásní a zubní dutiny; Husté, tvrdé bílé skvrny uvnitř úst, které nelze setřít (leukoplakie). Toto je obyčejně způsobeno podráždění úst, jako je například z drsného zub nebo špatně kování zubní protézy třou tkáně nebo z kouření nebo používání bezdýmný (sliny) tabák; Afty, obyčejná infekce úst a jazyka způsobené kvasinkami Candida albicans. Na úst a jazyka jako bílými skvrnami, které vypadají jako tvarohem nebo mléčných sýřeniny se objeví drozd. Když jsou záplaty setřel, základní plocha se objeví červená a syrové a mohou krvácet. U kojenců, drozd může způsobit vyrážku v plenkové oblasti; změny chuti. Vaše vnímání chuti může být snížena, ztracen nebo změnil, jako je například kovová chuť v ústech.