Rostlinné nebezpečí v zahradě a krajiny

Jsme národ zahrádkářů a rádi procházky v přírodě. Ale venkovské Toulky může přinést úskalí. Zatímco většina rostlin, které rostou ve Velké Británii jsou neškodné, někteří žihadlo, poškrábat nebo jsou jedovaté.

Bezpečí své rodiny při čtení tohoto návodu zasadit nebezpečí, a zjistit, co dělat, když je ovlivněn někdo.

Jedním z nejrozšířenějších rostlin ve Velké Británii, kopřiv (na obrázku vlevo) jsou zhoubou mnohé země procházku, a to zejména pro malé děti. Listy kopřivy jsou zahrnuty v malých, jehla-jako vlasy. Když zavadil kopřivy, vlasy přerušit, proniknout do vaší kůži a žihadlo vás, produkovat obeznámeni pocit pálení, svědění a vyrážka.

Podle Natural History Museum, příběh starých manželek, že doku list (na obrázku vpravo) je účinný přírodní lék na kopřivky je pravda. Dok list, říká, že muzeum, obsahuje chemické látky, které při setřou bodnutí, neutralizují ho a ochlaďte kůži dolů.

kopřiv

Co dělat: Pokud se vám bodal kopřivy, pozor na doku listu třít na vyrážku. Dock listy obvykle rostou v blízkosti kopřiv. Je to také dobrý nápad učit batolata, co kopřiv vypadají podobně, takže se jim vyhnout.

Bolševník velkolepý může růst až pět metrů vysoký, často podél chodníků a říčních břehů. V případě, že míza rostliny dostane do kontaktu s pokožkou, může způsobit vážné, bolestivé popáleniny a vaše pokožka citlivá na silnému slunečnímu záření.

Co dělat: Pokud se dotknete bolševník velkolepý, pokrývají postiženou oblast, a omýt vodou a mýdlem. Puchýře hojí velmi pomalu a může rozvinout do phytophotodermatitis, typ kožní vyrážka, která vzplane ve slunečním světle. Necítíte-li se po kontaktu s bolševníku velkolepého, poraďte se se svým lékařem.

Trny, jehly nebo ostny z rostlin, jako jsou růže, cesmína, ostružinové keře, ostružiní může způsobit infekce nebo jiné zdravotní problémy, pokud se stanou implantovány do vaší pokožky.

Co dělat: odebrat trny s pinzetou – někdy je to jednodušší, po namočení oblast v teplé vodě po dobu několika minut. Vyhnout se zranění tím, že učí děti, jak ke kontrole zařízení s ostnatými listy nebo trny a vždy nosí zahradnické rukavice se při manipulaci trnité rostliny.

Většina britských rostliny jsou neškodné, ale některé – jako například tisu, chryzantémy, Hemlock Water Dropwort, atropy, sněženky a jmelí – jsou potenciálně toxické. Jejich listy, plody, květy, plody, míza nebo žárovky vám může otrávit, a to buď tím, že se vám špatně po jejich jídle (jako je tomu v případě narcis žárovky) nebo podávání kožní vyrážku po dotyku.

bolševník velkolepý

Co dělat: Připomeňte dětem nejíst nic ze zahrady, pokud jste řekl, je to v pořádku. Pokud někdo vykazuje příznaky, jako jsou bolesti břicha, zvracení, vyrážky nebo průjmu po hraní venku, odneste do A & E oddělení, okamžitě se vzorkem toho, co jste jedli. Při výběru a jíst divoké hub a lesních plodů, jako jsou ostružiny a bezinek, být absolutně jisti, že jejich identity předem.

Najít místního oddělení A & E.

Škumpa jedovatá (na snímku vlevo) způsobuje bolestivé a svědící, blistery vyrážka na kůži, pokud přijdou do styku s ním. Dobrou zprávou je, že jste pravděpodobně dochází k této ošklivý kožní reakci, protože nemáme škumpa jedovatá ve Velké Británii. Roste pouze v Severní Americe.

Angličtina břečťan (na snímku vpravo) – což je typ, který vidíte lezecké stěny a závěsné koše a truhlíky – není škodlivá, i když byste měli být stále opatrní při manipulaci, pokud máte citlivou pokožku, protože jeho míza může být dráždivý.

Přečtěte si o 10 hmyz, který může kousat nebo pálí vás.

trnité rostliny

Manipulace s pastinák rostlinu (Pastinaca sativa), který roste divoce a pěstuje v zahradách v zahrádkářské kolonii může vaše pokožka velmi citlivá na světlo, což vede k pálení, puchýře a bolestivé vyrážky.

Problém se zdá být míza Rostlina, která obsahuje chemické látky zvané furoumarins. Tyto chemické látky jsou absorbovány kůží a může pak reagovat s slunečního světla způsobit zánět kůže.

Co dělat: pozor na divoké pastinák v silničních příkopů a podél železničních tratí. Pokud se u Vás objeví podráždění kůže nebo puchýře po dotyku pastinák rostliny, poraďte se se svým lékařem.

Na webových stránkách The Royal Horticultural Society má radu, jak zajistit bezpečí své rodiny před potenciálně škodlivými zahradních rostlin. Můžete také volat svou linku na čísle 0845 260 8000, od 10 do 12:30 a 1.30pm do 4pm.

Přečtěte si o 10 hmyz, který může kousat nebo pálí vás.

5.06 /

5.06 /

jedovaté rostliny

služby

Umístění

Zde je několik nápadů pro zdravou činností, které stojí jen málo nebo nic

Úvod do kousnutí a žihadla z britských hmyz, hmyz, rostliny a ryby

škumpa jedovatá

pastinák závod

Služby ve vašem okolí

Volné rodinné aktivity

Kousnutí a žihadla