roztroušená skleróza a problémy se zrakem: dvojité vidění, zrakového nervu a další

Poruchy vidění jsou docela běžné, že lidé s MS. Tyto příznaky se obvykle přicházejí a odcházejí na vlastní pěst, ale můžete si promluvit se svým lékařem o ošetření na ochranu zraku a co byste měli udělat, pokud začnete mít potíže vidět.

Posoudit, jak dobře jste Správa roztroušená skleróza

Vision Ztráta

To se stane, když se zanítí zrakový nerv, který spojuje oka do mozku. To je nazýváno zrakového nervu.

Asi polovina lidí s RS bude mít stav alespoň jednou. To je často prvním příznakem, že někdo má nemoc. Ale jiné podmínky mohou způsobit zánět zrakového nervu, takže to nemusí vždy znamenat, že osoba má nebo bude mít čs.

Příznaky zánětu zrakového nervu obvykle objevit náhle. Obsahují

Je to vzácné, aby si tuto podmínku v obou očích najednou. Ztráta vize má tendenci se zhoršovat po dobu několika dní, než se dostane lepší. Zánět může trvat kdekoli od 4 do 12 týdnů.

Pokud začnete mít žádné příznaky, oznamte lékaři. V minulosti, steroidy byly použity k léčbě zánět zrakového nervu, ale studie ukazují, že užívání steroidů zvyšuje šanci na opakování. I když příznaky mohou být znepokojující, nejlepší léčba může být vůbec žádná léčba.

Double Vision

To se děje, když se svaly, které řídí k pohybu očí nejsou koordinovány, protože jedna nebo více z nich nepracuje správně. V MS, k problému dochází v té části mozku, která kontroluje nervy, které jdou do těchto svalů. Může to být horší, když jste unavení nebo namáhat oči, takže se je snaží odpočívat po celý den.

Nekontrolované pohyby očí

Lidé s RS mohou se může vyvinout, malé, rychlé a opakující se pohyby očí. Mohou ztratit kontrolu nad tím jak pohybovat jejich očima nahoru a dolů nebo ze strany na stranu (někdy popisována jako toulci). Problém, se nazývá nystagmus. To může být mírné, nebo to může být natolik závažné, že někdo z dobře vidět. Některé léky a speciální brýle hranoly mohou zmírnit podmínku a zlepšují vidění.

ZDROJE

National Multiple Sclerosis Society: “Vision Problems:. Základní fakta”

National Multiple Sclerosis Society: “Vizuální příznaky.”

Roztroušená skleróza Foundation: “zánět zrakového nervu a MS.”