roztroušená skleróza diagnóza: přehled ms testů

To může být výzvou k lékaři diagnostikovat roztroušenou sklerózou (RS). Neexistuje jeden test, který může definitivně prokázat, zda ji má někdo. A existuje mnoho podmínek s příznaky, které se může jevit jako čs.

MS: zhodnotit své Roztroušená skleróza Příznaky

Lékař začne od vás žádá o vaší anamnézy a příznaků. Bude také provést několik testů, zda je váš mozek a míchu pracují tak, jak mají. Tyto zahrnují

Je to nejlepší způsob, jak lékaři vidět žádné změny v mozku způsobené roztroušenou sklerózou. To může ukázat svým neurologem jasné známky zánětu v hlubokých částech mozku nebo míchy, které jsou červené vlajky na podmínku.

Ale starší lidé nebo osoby s vysokým krevním tlakem a cukrovkou také může mít stejné typy skvrn na MRI mozku. Takže váš lékař zváží další informace, včetně příznaků, spolu s výsledky testů než ona dělá diagnózu.

Také, výsledek MRI, která říká, že věci nejsou normální nemá absolutně vyloučit čs. Asi 5% lidí s roztroušenou sklerózou nemají léze v mozku, které se objevují na zkoušku. Mohou mít je v místech, že skenování nelze zobrazit.

Kdy lékaři provést tento test, že jsou při pohledu zblízka na kapaliny v páteři, nazvaný mozkomíšní mok, pro vyšší hladiny proteinů a dalších látek, které jsou příznaky onemocnění. Ty mohou být užitečné při diagnostikování MS, ale nejsou to absolutní důkaz stavu. Lékař Vám sdělí, zda musíte mít lumbální punkci.