Roztroušená skleróza (RS) domácí léčba: dieta, cvičení a další

Máte-li roztroušenou sklerózou (RS), je důležité najít způsob, jak se vyrovnat s praktickými a emocionální nároky nemoci. Jsou to odlišné pro každého, takže domácí léčba se liší od člověka k člověku.

Cvičení není jen dobré pro vaše zdraví, to je důležitou součástí léčby MS. Být aktivní vám dává více energie a dělá vám méně unavený. To pomáhá zabránit močového měchýře a střev problémy, a to může zvýšit vaši náladu.

Zeptejte se svého lékaře o fyzikální terapie a ergoterapie, které vám pomohou zvládnout v práci i doma.

Vynaloží veškeré úsilí o zachování své zdraví. Správná strava, odpočinek, rozumné využívání energie a praktickou a emocionální podporu od své rodiny, přátel a lékař to vše může být velmi užitečné.

Další rady o vyrovnávání se s MS doma, obraťte se na National Multiple Sclerosis Society v www.nationalmssociety.

Upravte svůj domov, aby ji udrželi bezpečný a snadno obejít. Například, s cílem zabránit pádům, nainstalovat Madla v koupelně a nepoužívejte házet koberce. A zkuste upravit svůj denní rozvrh tak, aby vaše rutina je méně stresující a únavné; Být aktivní, a to buď na vlastní pěst nebo s pomocí fyzioterapeuta; Získejte pomoc s problémy s močením. Na nějakou dobu, většina lidí s RS má problémy s močovým měchýřem. Lékař může předepsat lék, který vám pomůže; Vyhnout se přehřívá. Zvýšená tělesná teplota může dočasně, aby vaše příznaky horší. Použijte klimatizaci, udržovat váš domov poněkud chladný, a vyhnout se horké bazény a vířivky. Za teplého nebo horkého počasí, cvičení v klimatizovaném prostoru, spíše než venku; Jezte hodně ovoce, zeleniny, obilovin, obiloviny, luštěniny, drůbež, ryby, libové maso a nízkotučné mléčné výrobky. Vyvážená strava pro osobu, která má MS je stejná jako doporučená pro většinu zdravých dospělých; Změna způsobu a to, co jíte, pokud máte potíže s polykáním; Silnější nápoje make polykání snazší. Zkuste mléčné koktejly nebo šťávy ve formě želatinových; Vyhýbejte se potravinám, jako sušenek nebo koláčů, které rozpadat snadno. Ty mohou způsobit dušení; Měkké potraviny potřebují méně žvýkání. Použijte mixér připravit jídlo pro nejsnadnější žvýkání; Jezte často, malé porce, aby se zabránilo únavě z jíst těžká jídla.