roztroušená skleróza Spinal Tap testy, diagnóza, výsledky

Váš mozek a mícha se koupala v kapalině. Lumbální punkci, také volal lumbální punkce, je postup lékaři používají k odstranění a vyzkoušet některé z této kapaliny, nazvaný mozkomíšní mok (CSF).

Plazma výměna, také známý jako plazmaferézy, je způsob, jak “čistit” vaši krev. Funguje to trochu jako dialýzu. Během léčby, plasma – tekutá část krve – je nahrazeno plazmy od dárce nebo s plazmovou náhrada; Lidé s některými formami roztroušené sklerózy výměny použití plazmového řídit náhlé, závažné útoky, někdy nazývané relapsy nebo vzplanutí. Jejich plazma by mohla mít určité bílkoviny, které útočí na vlastní tělo. Když budete mít z plazmy, ti …

Výsledky tohoto postupu mohly lékařům pomoci zjistit, zda váš imunitní systém útočí sama, což je to, co se děje v roztroušené sklerózy. Pokud máte stav, váš CSF (spinální tekutina) budou mít vyšší množství určité proteiny.

Pokud někdo CSF ​​nemá tyto proteiny, i když oni by mohli ještě mít roztroušenou sklerózu – 5% až 10% lidí s podmínkou nikdy vykazovat známky v jejich mozkomíšního moku.

Také, tyto příznaky mohou zobrazovat v řadě dalších onemocnění, také. Takže lumbální punkci sám o sobě nemůže potvrdit nebo vyloučit diagnózu roztroušené sklerózy. Že musí být součástí celkového obrazu testování na onemocnění.

Nemusíte udělat cokoliv, aby se připravit, pokud Váš lékař vám dá speciální instrukce.

Ve většině případů budete muset přestat užívat jakýkoli lék na ředění krve léky, včetně aspirinu, na několik dní předem. A pokud jste alergičtí na latex nebo jakékoliv léky, informujte svého lékaře.

Chcete-li začít, budete ležet na vaší straně kolena vypracován co nejblíže k hrudníku, jak je to možné. Nebo budete sedět se svými zbraněmi a hlavou položenou na stole.

Poté, co se kůže kolem dolní části zad je vyčištěna a pokryta, dostanete lék k znecitlivění, že část vašeho těla. Lékař bude klást dlouhé, tenké duté jehly v dolní části zad mezi dvěma kostmi ve své spodní části páteře a do prostoru naplněného mozkomíšním moku. Bude trvat 1-2 polévkové lžíce tekutiny a vyjměte jehlu. Postup nemá dotknout vašeho míchu.

Budete se muset ležet na zádech nebo na břiše po dobu několika hodin. Také může být nutné poskytnout vzorek krve pro testování, taky.

Vyhněte se intenzivní cvičení na jeden den nebo tak po zákroku.