rtuť v rybách: je to ještě bezpečné jíst mořské plody?

Mnoho ryb aficionados byli s použitím stejného roubík po celá léta “. Ano, mám rád mořské plody Když vidím jídlo, sním ho!” Přesto se zdá, že nic legračního v těchto dnech o konfliktní zprávy koupání kolem na bezpečnost mořských plodů.

V jednu chvíli nám bylo řečeno plody moře jsou plné škodlivých chemikálií, jako je rtuť. V příštím okamžiku slyšíme, že snad rtuť v rybách není tak špatné pro nás, jak se dříve myslelo.

Pak je tu celá vřava nad farmové vs. čerstvých ryb. Některé ekologické skupiny byly pláč faul o vysoké hladiny toxinů v pera-raise mořské plody. Mnozí v chov ryb (akvakultura) průmyslu, nicméně, naléhat, že to, co se živil je stejně bezpečná jako to, co se zachytil ve volné přírodě.

Povyk byl dost znervózňovat milovníky mořských plodů, kteří se obávají o zdravotních důsledcích konzumace ryb. Je to vlastně docela paradox, vzhledem k tomu, že mnoho skupin, jako je Heart Association (AHA), Asociací dietetická (ADA) a CDC, plně podporuji zdravotní výhody ryb.

Seafood je považována za důležitou součást vyvážené stravy, a to především proto, že obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny a omega-3 mastných kyselin. Ta zabraňuje srážení krve a chrání před nepravidelného srdečního rytmu.

Na srdce zdravotní přínosy ryby jsou tak výrazné, že AHA doporučuje alespoň dvě porce tom týdně, zejména ryby, jako je makrela, jezerní pstruh, sleď, sardinky, tuňáka křídlatého a lososa, protože obsahují omega-3 mastných kyselin ,

Tato ryba příběh by se skutečně jednat o naprosto šťastný, kdyby to nebylo pro hrozivou přítomnost ve všech ryb něco jiného: rtuti. Rtuť existuje přirozeně v životním prostředí, a více z nich se uvolňuje do ovzduší, půdy a vody aktivit, jako odpadky spalování, spalování fosilních paliv v továrnách, těžba a ukládání čistírenských kalů v croplands.

Jakmile rtuť je ve vodě, rychle razí cestu přes mořského potravního řetězce. V menších organismech, tam je obvykle zanedbatelná množství látky, ale jako větší ryby jedí ty menší, množství prvku hromadí. V důsledku toho je ryba na vrcholu potravního řetězce, jako je štika, okoun, velmi velký tuňák, Štíhlice, makrela krále, žraloka, a mečounů, mívají vyšší hladiny methylrtuti přibližně 1 až 10 milionů krát vyšší než částka, v okolních vodách, v souladu s Environmental Protection Agency (EPA).

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky