screening rakoviny vaječníků (pdqто): screening [] Co je screening?

Screening hledá rakovinu dříve, než člověk má nějaké příznaky. To může pomoci najít rakoviny v raném stádiu. Při abnormální tkáně nebo rakovina se vyskytuje brzy, může být jednodušší léčit. V době, kdy se objeví příznaky, rakovina může začaly šířit.

Lemující děloha jsou oba vaječníky, každý o velikosti mandle, které produkují vejce a ženské hormony. Vaječníků rakovina může objevit v každém věku, a to i v dětském věku, ale je nejčastější po menopauze. Toto onemocnění představuje asi 22.000 nových případů a téměř 15.000 úmrtí ročně v U.S.; Během jejího reprodukčního let, ženské vaječníky dodat vajíčka do dělohy přes vejcovody. Vaječníky jsou citlivé na několika typů porostů, které jsou často benigní cysty, …

Je důležité si uvědomit, že lékař nemusí nutně myslet, že máte rakovinu, jestli on nebo ona navrhne screeningový test. Screeningové testy jsou uvedeny, pokud nemají žádné příznaky rakoviny.

Pokud je screeningový test Výsledkem je abnormální, budete muset mít další testy udělat, aby zjistili, zda máte rakovinu. Jedná se o tzv diagnostické testy.

Tato informace se vyrábí a poskytuje nationâ; Cance; Institute (). Informace v tomto tématu se mohlo změnit, protože to bylo psáno. Nejaktuálnější informace, obraťte se na nationa; Cance; Institut prostřednictvím webových stránek Internet na adrese http: /; cancer.gov nebo volejte 1-800-4 rakovině.

 Veřejné Informace z National Cancer Institute