sinus pilonidalis

Pilonidal (pie-low-NIE-dul) cysta je abnormální kapsa na kůži, které obvykle obsahuje vlasů a pleti nečistoty. Sinus pilonidalis je téměř vždy nachází v blízkosti kostrč v horní části štěrbiny hýždí.

Sinus pilonidalis obvykle dochází při vlasy propichuje kůži a potom se stává vložené. Je-li sinus pilonidalis nakazí, výsledný absces je často velmi bolestivé. Cysty mohou být odváděny malým řezem nebo odstraněny chirurgicky.

Sinus pilonidalis nejčastěji vyskytují u mladých mužů, a tento problém má tendenci se opakovat. Lidé, kteří sedí na delší dobu, například řidiči kamionů, jsou vystaveny vyššímu riziku vzniku sinus pilonidalis.

Když je infikován, je sinus pilonidalis stane oteklé hmotnost (absces). Známky a příznaky infikovaného sinus pilonidalis zahrnují

Pokud zaznamenáte jakékoli známky nebo příznaky sinus pilonidalis, navštivte svého lékaře. On nebo ona může diagnostikovat stav prověřením léze.

Přesná příčina sinus pilonidalis není jasné. Ale většina sinus pilonidalis se zdají být způsobeny volnými vlasy, které pronikají do pokožky. Tření a tlak – kůže třou o kůži, těsným oděvem, cyklistiku, dlouhou dobu sedí nebo podobné faktory – přinutit vlasy dolů do kůže. V reakci na vlasy jako cizí látka, tělo vytváří cystu kolem vlasů.

Toto vysvětlení představuje vzácné případy sinus pilonidalis, které se vyskytují v některých částech jiné než u kostrče těla. Například, holiči, psí tvarovací sada a ovce střihači vyvinuly sinus pilonidalis v kůži mezi prsty.

Kdy navštívit lékaře

Co můžeš udělat

Určité faktory může udělat náchylnější k rozvojovým sinus pilonidalis, jako je například

Pokud je chronicky infikováno sinus pilonidalis není správně léčena, může být při mírně zvýšené riziko vzniku typu rakoviny kůže označovaný jako karcinom skvamózních buněk.

Co můžete očekávat od svého lékaře

Vy jste pravděpodobně začít tím, že vidí svou primární péče lékaře. V některých případech, kdy voláte nastavit schůzku, můžete být uvedený okamžitě dermatologa nebo chirurga.

Před svým jmenováním, možná budete chtít napsat seznam, který poskytuje odpovědi na následující otázky

Lékař je pravděpodobné, že vám položit řadu otázek, včetně

Počáteční léčba infikované sinus pilonidalis je obvykle postup, který může být proveden v ordinaci lékaře. Po znecitlivující oblast s injekcí Váš lékař provede malý řez do kanalizace cystu. V případě, že cysta opakuje, což se často stává, budete potřebovat rozsáhlejší chirurgický zákrok, který odstraňuje cysta úplně.

Po operaci, lékař může rozhodnout

Rána je péče po operaci nesmírně důležité. Váš lékař nebo sestra vám poskytne podrobný návod, jak změnit obvazy, co může očekávat normální proces hojení a kdy volat lékaře. Možná také budete muset oholit po celém místě chirurgického zákroku, aby se zabránilo chloupky ve vstupu do rány.

Chcete-li zabránit sinus pilonidalis, zkuste

Pokud jste měli sinus pilonidalis v minulosti, možná budete chtít, aby pravidelně oblast oholit nebo použití depilačních výrobků aby se snížilo riziko recidivy.

navštivte svého lékaře