směšování plastů a jídlo: městská legenda?

Je ohřívání potravin v plastových skutečně škodlivé pro vaše zdraví?

Pravděpodobně jste viděli nebo slyšeli o e-mailu řetězce, který byl předán po internetu, varování před nebezpečím házet jídlo do plastové nádoby a objevovat ho v mikrovlnce. Neznámý autor tohoto e-mailu předtuchu naznačuje, že součástí z plastu, s názvem dioxin, mohou být některé docela děsivé. Po zahřátí, že uvolňuje do svého jídla a podle e-mailu, může způsobit nejrůznější zdravotní problémy.

Je nějaká zásluha k těmto nárokům, nebo je to městská legenda?

Dioxiny jsou nežádoucí vedlejší produkty řady procesy, především spalování, “říká Rolf Halden, PhD, odborný asistent v Centru pro vodu a ochranu zdraví při Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health.” Takže když hoří odpadky, jsme nedobrovolně produkovat dioxiny.

Vznikající spalováním věcí, jako dvorku odpadů, spalování odpadů a lesních požárů, dioxiny mohou do značné míry být kdekoliv v životním prostředí. Dioxiny jsou vytvořeny jako výsledek spalovacích procesů, jako je spalování obchodní nebo komunálního odpadu a ze spalování paliv (jako je dřevo, uhlí, nebo oleje).

“Dioxiny jsou kontaminující životní prostředí, což znamená, že jsou všudypřítomné,” říká Halden.

A je to začarovaný kruh, příliš: Když jsou dioxiny produkovaný prostřednictvím procesu hoření, oni jsou chyceni v atmosféře. Přicházejí zpátky s deštěm, usadit se na zemi a jsou konzumovány zvířaty. Poté, co nejvyšší dravce v potravním řetězci, člověk spotřebuje zvířata, dioxiny a všechno.

Jakmile dioxiny vstoupit do našeho těla, chtějí zůstat v tukové tkáni, “říká Halden.” Je to jednosměrná cesta – jen velmi málo je vylučován “, a to se porouchá velmi pomalu.

Dioxiny může způsobit dlouhý seznam zdravotních problémů, v závislosti na úrovni expozice, kdy se osoba vystavena, a na jak dlouho a jak často. Podle National Institute of Environmental Health Sciences, “Dioxin expozice při vysokých koncentracích v exponovaných chemických pracovníků vede k nárůstu rakoviny.” Agentura pro životní prostředí uvádí, že na základě studií na zvířatech expozice dioxinu po dlouhou dobu, může vést k reprodukční a vývojové problémy.

Ale otázkou je po ruce, mohou dioxiny v plastu dát osobě v nebezpečí při zahřátí? Odpověď vás překvapí.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky