spalničky (rubeola) – přehled témat

Spalničky jsou velmi nakažlivé (snadno šířit) infekce, která způsobuje vyrážku po celém těle. To je také nazýváno rubeola nebo červené spalničky.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány poskytovat bezplatné dětské preventivní pečovatelské služby, včetně prohlídek, očkování a screeningových testů. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

Spalničky jsou způsobena virem. To se šíří, když infikovaná osoba kašle, kýchá, nebo podíly na potraviny nebo nápoje. Virus spalniček mohou cestovat vzduchem. To znamená, že můžete získat spalničky, pokud jste v blízkosti někoho, kdo má virus i v případě, že osoba nemá kašli nebo kýchání přímo na vás.

Můžete šíření viru na další ze 4 dny před vyrážka začíná až 4 dny poté, co se objevila vyrážka. Virus se nejčastěji šíří, když se lidé poprvé onemocní dříve, než oni vědí, že mají to.

Pokud jste měli spalničky, nemůžete dostat ji znovu. Většina lidí narozených před 1957 měl spalničky.

První příznaky spalniček jsou jako špatný studena vysokou horečkou, rýma, kýchání, bolesti v krku a suchý kašel. Mízní uzliny na krku může nabobtnat. Můžete také cítit velmi unavený a mají průjem a červené, bolavé oči. Jak začít tyto příznaky jít pryč, budete mít červené skvrny v ústech, následuje vyrážka po celém těle.

Když dospělí dostat spalničky, oni obvykle cítí hůře než děti, které si to.

To obvykle trvá asi 7 až 18 dnů dostat příznaky poté, co byli kolem někoho, kdo má spalničky. To se nazývá inkubační doba.

Pokud si myslíte, že máte spalničky, zavolat předem a vysvětlit své příznaky, než půjdete do ordinace.

Poté, co jste měli zkoušku, lékař může nařídit krevní test a / nebo virové kultury, pokud on nebo ona tuší, že máte spalničky.