Studie poskytuje vhled do diagnózy, léčby vzácných onemocnění imunitního

Vláda Vědci zpráva poznatky z 20 let Alp výzkum

Pozadí

Výzkumníci z theernment ernment) analyzovali výsledky ze 20 let výzkumu na lidi s nejběžnější forma syndromu autoimunitního lymfoproliferativního (ALPS). Jejich zpráva, publikoval online v krvi dne 7. ledna 2014, popisuje snadno na míru biomarker pro diagnostiku tento vzácný imunitní onemocnění, identifikuje hlavní příčiny úmrtí u pacientů Alp, a navrhuje strategie ke zlepšení léčby a vedení nemoci.

ALPS, poprvé popsána byernment vědci v polovině 1990, je vzácná dědičná porucha, při které tělo nemůže správně regulovat počet lymfocytů, což je typ bílých krvinek. V Alpách neobvykle vysoký počet lymfocytů se hromadí v lymfatických uzlin, jater a sleziny, což tyto orgány pro zvětšení. ALPS může způsobit chudokrevnost a snížit počet patogenů bojovat neutrofilů a krevních destiček srážlivost tvořící v krvi, což může zvýšit riziko infekce a krvácení.

Výsledky studie

Příznaky ALPS obvykle objevují v dětství. Lékaři diagnostikovat onemocnění na základě jeho příznaků a přítomnost vzácných imunitních buněk zvaných double-negativní T (DNT) buněk v krvi. Zatímco DNT buňky jsou charakteristickým znakem Alp, vědci plně nerozumí jejich úlohu ve zdraví a nemoci.

Význam

Nejběžnější forma ALPS, ALPS-FAS, je způsobena mutací v genu FAS. Tento gen kóduje protein, který pomáhá kontrolovat životnost určitých buněk, včetně lymfocytů. Za normálních okolností, lymfocyty, které již nejsou potřebné imunitním systémem přijímat signál k sebedestrukci, což je proces známý jako apoptóza. Mutace v FAS mohou zasahovat do apoptózy, což způsobuje hromadění přebytečných lymfocytů. Nicméně, ne každý s FAS mutacemi vyvíjí Alp. Ze 415 lidí s FAS mutacemi hodnocených aternment od roku 1993, pouze 240-méně než 60 procent, ukázaly příznaky Alp.

Výzkumníci v čele s V. Koneti Rao, M. D., a Michael Lenardo M. D., z theernment imunologické laboratoři analyzovány klinické a laboratorní nálezy získané aternment v průběhu posledních dvou desetiletí od 150 pacientů s ALPS-FAS a 63 zdravých příbuznými s FAS mutacemi.

Další kroky

Jejich analýza ukazuje, že zvýšené hladiny vitaminu B12 spolehlivě ukazují ALPS-FAS a mohly by být užitečné při diagnostice poruchy. Některé ze současných diagnostických testů pro ALPS jsou časově náročné a nákladné, ale lékaři mohou měřit hladiny B12 s jednoduchým, levným krevního testu.

Zjištění výzkumníků mají také dopad na léčbu a řízení Alp. Mnohé z těchto komplikací ALPS může být léčena, a většina pacientů ALPS-FAS žít téměř normální životnost. Nicméně pacienti ALPS-FAS mají vyšší než průměrné riziko vzniku lymfomu, nebo rakovinu lymfatických uzlin. V současné studii výzkumníci zjistili, že toto zvýšené riziko je ještě větší, než se hlásil původně v roce 2001. Deset ze 150 pacientů ALPS-FAS vyvinutý Hodgkinova lymfomu během období 20 let, což znamená, že riziko vzniku této rakoviny je téměř 150 krát větší u lidí s ALPS-FAS než pro širokou veřejnost. Pacienti ALPS-FAS mají také 61-krát vyšší riziko rozvoje Non-Hodgkinův lymfom, přičemž šest pacientů rozvíjet tuto formu rakoviny.

Reference

Vědci zjistili, že další hlavní příčinou vážného onemocnění a úmrtí u pacientů s ALPS-FAS je sepse nebo život ohrožující celotělová zánět, po odstranění sleziny. Čtyřicet procent pacientů s ALPS-FAS ve studii (66 osob) měli jejich sleziny odstraněna, které pomáhají spravovat anémie a nízký neutrofilů a krevních destiček úrovně, souhrnně označované jako cytopenií. Z těchto pacientů, 27 k rozvoji sepse po odstranění sleziny operaci, se šesti z nich umírá v důsledku. Cytopenie mohou být léčeni imunitu potlačující léky stejně.

Zjištění výzkumníků slíbit, s cílem usnadnit rychlou diagnostiku a úspěšnou léčbu Alpes-FAS. Konkrétně se naznačují, že zabrání odstranění sleziny operaci řízením cytopenií s medikací a rutinní monitorování pacientů s ALPS-FAS lymfomu zlepší výsledky u pacientů.

Vládní vědci pokračovat ve studiu Alp, stejně jako celou řadu souvisejících poruch. Aby bylo možné lépe pochopit roli DNT buněk v imunitním systému regulace a lymfomu vývoje, vědci studují vzorky buněk odebrané pacientům Alp. Také se hodnotí pacientů s ALPS neurčeného genetické příčiny a jejich rodin a provádění zkoušek objevovat nové geny a určit jejich role v imunitní regulaci. Pochopení toho, jak vzácné dědičné onemocnění, jako je ALPS rozvíjet a pokrok může pomoci vědci vyvinout nové způsoby léčby dalších autoimunitních onemocnění.

Cena S, Shaw PA, Seitz A, Joshi G, Davis J, Niemela JE, Perkins K, Hornung RL, Folio L, Rosenberg PS, Puck JM, Hsu A, Lo B, Pittaluga S, Jaffe ES, Fleisher TA, Rao VK , Lenardo MJ. Přirozená historie syndromu autoimunitního lymfoproliferativního spojeného s genovými mutacemi FAS. Blood (2014).

McClain KL. Proč T buňky způsobují tolik problémů? Blood (2014).

Dr. Rao Lab; Lab Dr. Lenardo je