svalová relaxace pro stresu a nespavosti

Porucha spánku Trends

Progresivní svalová relaxace (PMR) je hluboké relaxační technika, která byla účinně použít k řízení stres a úzkost, nespavost zmírnit a omezit příznaky některých typů chronické bolesti. Progresivní svalová relaxace je založen na jednoduchém praxi napínání či utahování jednu svalovou skupinu v době, následuje relaxační fáze uvolnění napětí. Lékaři použili progresivní svalovou relaxaci v kombinaci se standardními způsoby léčby úlevě od symptomů v celé řadě podmínek, včetně bolesti hlavy, bolesti způsobené rakovinou, vysoký krevní tlak a zažívacími potížemi.

Chris Obenschai; Je to čtrnáct hodin a jste unavený. Byli jste mlátit váš you-know-co od dopoledne, a přestože vám ještě zbývá ve svůj den hodiny, jste psychicky i fyzicky vyčerpaný. Ale co kdybychom vám řekl, tam byl způsob, jak osvěžit a načerpat novou energii – to zdřímnout by mohla pomoci vyzdobit vás, a navíc by to mohlo zvýšit vaše paměť, kreativitu a dokonce snižovat krevní tlak? Takže byste mohli ušetřit 90 minut? Ne? A co 60 minut? Nebo 25, 10, nebo 6? Ano, skutečně – šest minut. A je tu …

Většina lékařů doporučujeme napínat a relaxaci svalových skupin jeden po druhém v určitém pořadí, obvykle počínaje dolních končetin a konče obličeje, břicha a hrudníku. Můžete cvičit tuto techniku ​​sedět nebo ležet, a měli byste se snažit praktikovat s pohodlným oděvu na a na klidném místě bez všech rozptýlení.

Zde je, jak to funguje

Lidé, kteří trpí nespavostí často uvádějí, že praktikování progresivní svalovou relaxaci v noci jim pomáhá usnout. Progresivní svalová relaxace je také výborným nástrojem, který pomůže dozvědět se o tělo a signálů může vsadit říkám. S praxí a čas, můžete se naučit přesně identifikovat a snižovat známky a signály stresu a napětí v těle.

Progresivní svalové relaxace pro stresu a nespavosti z MedicineNet