svalů a vazů podvrtnutí, kmeny a slzy

Melinda Ratini, DO, M; dne 16. září 2015

Podvrtnutí je úsek nebo trhlinu v vazu (pouta vazivové tkáně, které spojují naše kosti v kloubech); Kmen je také úsek nebo natržení, tentokrát vliv na sval sám nebo šlachu (tkáně, které se připojují svaly ke kostem).

Podvrtnutí a kmeny jsou používány zaměnitelně popisovat vše od zkroucený kotník nataženým nevrátí, ale jsou to dvě specifické zranění.

Výrony se obvykle stane, když člověk spadne, nitě, nebo je zasažen takovým způsobem, že nutí tělo ze své normální polohy. Nejběžnějším typem podvrtnutí je vymkl ankl; asi 25.000 lidí podvrtnutí kotníku každý den. Myslete na běžce, který jde přes obrubník a chytá nohu, kroucení ankl; nebo hráč baseballu, který sklouzne do domácí mety a kroutí koleno.

Zápěstí a palec podvrtnutí jsou také časté, zvláště ve sportech, jako je lyžování, kde to není neobvyklé k pádu a pozemků na natažené dlani.

Kmeny stane, když se člověk kroutí nebo táhne sval nebo šlachu. Sportovci v kontaktních sportech, jako je fotbal, hokej a boxu, jsou obzvláště vysokého rizika pro kmeny. Časté opakované pohyby, stejně jako ty, které používají v tenise, veslování, a golf, může vést k kmeny ruky a předloktí.

Na pracovišti, lidé na zvýšené riziko podvrtnutí a kmeny jsou ti, kdo se v častém zvedání těžkých břemen, které mohou zahrnovat všechny od stavební dělníky a dělníci na skladníci, zdravotní sestry a fyzioterapeuty.

Příznaky většiny podvrtnutí nebo kmeny jsou velmi podobné: bolest a zánět, a někdy i modřiny, v poraněné oblasti. V závislosti na závažnosti podvrtnutí nebo natažení, bolest může být mírné, středně závažné nebo závažné.

Čím těžší podvrtnutí nebo kmen, tím obtížnější je použít postiženou oblast. Někdo s mírným podvrtnutí kotníku může být jen nakloněna kotník mírně, zatímco těžší podvrtnutí kotníku může způsobit mnohem větší bolest a učinit z něj obtížné nebo nemožné chodit.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …