theernment vědci identifikovat gen, který umožňuje Parazit malárie přežít v komáry

Pozadí

Výsledky studie

Zobrazení ilustraci o životním cyklu parazita malárie.

theernment výzkumníci identifikovali gen, který pomáhá způsobující malárii paraziti vyhnout se proti komárům imunitní systém, což mikroby efektivně přenášet na lidi, když je hmyz trvá sání krve. Zjištění se objeví v 9.05.2013, on-line vydání časopisu Science.

Význam

Malárie je způsobena jednobuněčný parazit z rodu Plasmodium. Parazit projde několikrát vývojová stádia uvnitř komára. Bodnutím infikovaného hmyzu pak přenáší parazita způsobujícího nemoc lidem. Malárie způsobené P. falciparum, Plasmodium jeden ze čtyř kmenů, které se běžně infikovat lidi, většinou postihuje malé děti v Africe a způsobuje více než půl milionu úmrtí ročně, podle Světové zdravotnické organizace.

Další kroky

Některé druhy komárů jsou rezistentní vůči infekci malárií. Při paraziti přijít do styku s kapalinou séra takového protéká oběhovým systémem komára, imunitní systém hmyzu interakci s povrchy parazitů a zabíjí.

Před několika lety, výzkumníci zjistili, že konkrétní kmen Anopheles gambiae komára může zabít mnoho druhů Plasmodium, včetně několika kmenů P. falciparum. Ale někteří P. falciparum linky ze západní Afriky přežil ve rezistentní kmen A. gambiae. Novější práce připsat tyto pozoruhodné rozdíly v přežití na interakcích mezi parazity a komáří imunitního systému.

Odkaz

Chcete-li lépe pochopit, jak někteří parazité mohou vyhnout komáří imunitní systém, theernment výzkumníci pod vedením Carolina V. Barillas-Mury, MD, Ph.D., v Laboratoři Malaria a Vector výzkum studoval genetické rozdíly mezi P. falciparum linek z Brazílie Ghana. Malárie rezistentní komáři se zdravým imunitním systémem efektivně zabít Brazílie čáru, ale když je imunitní systém komára narušen, paraziti přežít. Na rozdíl od toho komár imunitní systém zdánlivě nezjistil parazity od čáry Ghany.

Analýzou potomstva genetického křížení mezi těmito dvěma liniemi, vědci identifikovali gen, který dělá některé parazity neviditelný pro komáry imunitního systému. Gen, tzv Pfs47, je exprimován na povrchu oplodněného formy parazita malárie. Africké parazitů navržen tak, aby postrádají tuto klíčovou gen, mohou být snadno detekovány komára a odstraněny.

Tyto theernment Vědci označila gen, který umožňuje P. falciparum účinně infikovat komárů a být přenášeny na lidi. Schopnost parazita vyhnout se proti komárům imunitní systém může přispět k vysoké rychlosti přenosu malárie v některých zeměpisných oblastech, kde nemoc je převládající. Zjištění výzkumného pracovníka potenciálně mohla vědcům pomoci vymyslet způsoby, jak nábor proti komárům imunitní systém, aby se zabránilo přenosu malárie lidem.

Tyto theernment Vědci zkoumají, zda protilátky proti genu může blokovat svou funkci a umožnit komár imunitní systém rozpoznat a odstranit způsobujícího malárii parazitů.

Molina-Cruz A, Garver LS, Alabaster A, Bangiolo L, Haile A, J Winikor, Ortega C, van Schaijk BCL, Sauerwein RW, Taylor-Salmon E, Barillas-Mury C. Lidská Parazit malárie Pfs47 gen zprostředkovává obcházení komár imunitní systém. Věda DOI: 10,1126 / science.1235264 (2013).

Lab Dr. Barillas-Mury je