Typy echokardiografie

Existuje několik typů echokardiografie (ECHO) -všechny používají zvukové vlny k vytvoření pohyblivého obrazu svého srdce. Jedná se o stejnou technologii, která umožňuje lékaři vidět nenarozené dítě uvnitř těhotné ženy.

Na rozdíl od x paprsky a některé další testy, echo nezahrnuje záření.

Transtorakální (Tranz-Thor-AS-IK) echo je nejčastějším typem echokardiogram testu. Je to bezbolestné a neinvazivní. “Neinvazivní” znamená, že žádná operace se provádí a žádné nástroje jsou vloženy do vašeho těla.

transtorakální echokardiografie

Tento typ ozvěny zahrnuje umístění zařízení zvané měnič na prsou. Přístroj vysílá speciální zvukové vlny, tzv ultrazvuk, přes hrudní stěny do svého srdce. Lidské ucho neslyší ultrazvukové vlny.

zátěžová echokardiografie

Vzhledem k tomu, ultrazvukové vlny odrazí struktury vašeho srdce, počítač v echo stroji převádí je do snímků na obrazovce.

Stres echo se provádí jako součást zátěžového testu. Během zátěžového testu, cvičíte nebo se lék (pokyny svého lékaře), aby se vaše srdce tvrdě pracovat a porazit rychle. Technik bude používat echo vytvořit obrázky vašeho srdce před cvičíte a jakmile skončíte.

Některé srdeční potíže, jako je ischemická choroba srdeční, jsou snadněji diagnostikovat, když je srdce bije tvrdě pracuje a rychle.

Lékař může mít tvrdý čas pohledu na aortu a dalších částí vašeho srdce s použitím standardního transthorakální echo. Tak, on nebo ona může doporučit Jícnová (Tranz-IH-sof-uh-JEE-UL) echo, nebo čaj.

V průběhu této zkoušky, snímač je připojen ke konci flexibilní trubky. Trubka je vedena do krku a do jícnu (chodby vedoucí z úst do žaludku). To umožňuje lékař získat podrobnější fotky vašeho srdce.

Fetální echo se používá se dívat na srdce nenarozeného dítěte. Lékař může doporučit tento test ke kontrole dítě při srdečních potížích. Pokud je doporučeno, test se běžně provádí při teplotě asi 18 až 22 týdnech těhotenství. Při tomto testu, měnič se pohybuje přes břicho těhotné ženy.

Trojrozměrný (3D) echo vytváří 3D obrazy svého srdce. Tyto detailní obrázky ukazují, jak vaše srdce vypadá a funguje.

Během transthorakální echa nebo čaj, 3D obraz může být užíván jako součást postupu používaného k dělat tyto typy echo. (Viz výše pro více informací o tom, jak transthorakální echo a TEE je hotovo.)

Lékaři mohou používat 3D echo diagnostikovat srdeční problémy u dětí. Oni také mohou používat 3D ozvěnu pro plánování a dohled nad operaci srdeční chlopně.

Výzkumníci pokračují ve studiu nové způsoby využívání 3D echo.

transezofageální echokardiografie

fetální echokardiografie

Trojrozměrná echokardiografie