více než 730 nemocných v poslední salmonely vypuknutí

Zaměstnanci HealthDay

HealthDay Reporter

Úterku 06.10.2015 (HealthDay News) – A salmonely ohnisko, které bylo spojeno s kontaminované okurky dovezené z Mexika se nyní způsobil 732 onemocnění v 35 státech, US zdravotních úředníků řekl v úterý.

Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, okurky byly distribuovány na Aljašce, Arizona, Arkansas, Kalifornie, Colorado, Florida, Idaho, Illinois, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Minnesota, Mississippi, Montana, Nevada, New Jersey , Nové Mexiko, Severní Dakota, Oklahoma, Oregon, Jižní Karolína, Texas a Utah. Distribuce do jiných států může také dojít, dodal agentura.

Čtyři úmrtí byly zaznamenány v vypuknutím: jeden v Arizoně, jeden v Kalifornii, jeden v Oklahomě, a jeden v Texasu.

Zatím 150 lidí bylo hospitalizováno, CDC úředníků řekl v úterý.

Padesát procent z nemocí hlášených byly u dětí mladších 18 let, dodala agentura úředníci.

Dne 4. září, se společnost považuje za pravděpodobný zdroj z poskvrněné okurky, Andrew & Williamson Fresh Produce of San Diego, připomněla své “limitovaná edice” Značka okurky, protože jejich připojení k vypuknutí CDC hlášeny.

Dne 11. září, Vlastní poskytování obchodních dobrovolně připomenout všechny okurky prodávané pod značkou Fat Boy začínající 1.srpna, CDC řekl v úterý. Neznačené okurky zabalené do černé opakovaně použitelné plastové nádoby a prodávané v Nevadě od 1. srpna, jsou rovněž zahrnuty do tohoto odvolání. Tyto okurky byly zaslány do vlastních vyrábět Tržby z Andrew & Williamson, řekl agentuře.

Pokud si nevíte, zda byl odvolán vaše okurky, CDC navrhuje ptát svého dodavatele. Nebo, pokud jste na pochybách, vyhodit.

Příznaky salmonel patří horečka, průjem, nevolnost, zvracení a křeče v břiše. Nemoc obvykle trvá asi týden, ale infekce mohou být závažné. Děti, starší osoby a osoby s oslabeným imunitním systémem jsou nejvíce náchylné k mít závažné onemocnění.

Podle CDC, státy, kde byla označena salmonela zahrnují: Alabama (1), na Aljašce (14), Arizona (114), Arkansas (11), Kalifornie (192), Colorado (18), Havaj (1), Idaho (24), Illinois (9), Indiana (3), Iowa (6), Kansas (2), Kentucky (1), Louisiana (5), Maryland (1), Minnesota (37), Missouri (11), Montana (14), Nebraska (6), Nevada (14), Nové Mexiko (31), New York (6), North Dakota (6), Ohio (2), Oklahoma (12), Oregon (20), Pensylvánie (2 ), South Carolina (9), South Dakota (3), Texas (34), Utah (53), Virginia (1), Washington (22), Wisconsin (40), a Wyoming (7).

ZDROJE: 15. září 2015, zveřejněných US Centers for Disease Control a Preventio; 09.9.2015, tisková zpráva, US Centers for Disease Control a Preventio; Associated Press

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky