více potravin, méně kalorií?

Jak byste chtěli jíst více jídla a cítit plnější, ale vzít v méně kalorií?

Zde je tajemství: Vyberte si potraviny, které jsou nízké hustoty energie.

Může to znít jako podivné vědy, ale “hustota energie” je v části potravy nic víc než kalorií. Ovoce, zelenina, luštěniny a vařené zrna jsou příklady nízkoenergetický hustotou potraviny, které vám poskytnou dostatek vody a vlákniny pro velmi málo kalorií.

(Potraviny s vysokou hustotou pixelů jsou druhou stranou mince Tyto vysoce kalorické potraviny mají tendenci mít méně vody a více tuku. -., Který má dvakrát tolik kalorií jako buď sacharidů nebo bílkovin)

Volba potraviny, které mají vysoký obsah vody a vlákniny a nízkou hustotou umožňuje dieters těšit větší, více uspokojující porce, a jak zhubnout bez pocitu hladu. Zvažte například hrozny vs. hrozinky: 100 kalorií hroznů je asi dva šálky, ale stejný počet kalorií, dostanete pouze 1/4 šálku rozinek. To dává smysl, že dva šálky hroznů by být uspokojivější než několik lžic hrozinek.

Barbara Rolls, PhD, autor Volumetrics kontrolu hmotnosti a profesor na Pennsylvania State University, udělal mnoho studií o koncepci hustoty energie. Ve studii publikované v listopadovém vydání časopisu Journal of Asociace dietetické, Rolls a jeho kolegové zjistili, že účastníci studie, kteří jedli velké (3-Cup), s nízkou hustotou salát před jídlem cítil spokojený a jedli méně celkové jídlo během jídla , Ti, kteří jedli malý salát s vysokou hustotou s vysokým obsahem tuku složek vlastně jedli o 8% více ve stejném jídle.

Rolls naznačuje, že mají velkou část nízkoenergetických-husté potraviny, jako polévku nebo salát, před jídlem je efektivní strategie pro kontrolu váhy. Polévka na rostlinné bázi, nebo salát jako první chod zvyšuje plnost pro velmi malé množství kalorií, a tak mohou snižovat příjem kalorií pro celé jídlo.

Můžete zhubnout jednoduše tím, že nahradí potraviny s vysokou hustotou s high-objem, low-density potravin, jako je ovoce a zeleniny, podle studie Rolls prezentovány minulý týden na zasedání Severního společnosti pro studium obezity v Las Vegas.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …