zmeškané nebo nepravidelná menstruace – přehled témat

Dámské zdravotní Trends

Většina žen má mezi 11 a 13 menstruační období každý rok. Ty mohou být různé: Můžete mít více nebo méně. Vynechal nebo nepravidelná menstruace je třeba se dívat z hlediska toho, co je normální pro vás.

 vlastnost

“Nemohu vám říct,” říká Rebecca Amaru, MD, “kolikrát ženy com; do mé kanceláře v slzách, protože jsem četl nebo slyšel něco Abou; gynekologie si myslí, že se na ně – a to není “Amaru je clinica;. instruktor gynekologie a porodnictví v Mount Sinai Medical Center I; New York City. Ona říká, že hodně z toho, co jste četl o gynekologii O; o péči o počítač V zóně je buď přehnané nebo “prostě a jednoduše špatné.”

Abychom vám pomohli třídit fakta od pověsti, požádala některé z národa je, aby; Odborníci o sexuálním zdraví a V zóně péči – témat, které mnohé ženy mají; v rozpacích, aby se jejich vlastní lékaře. To, co řekl, mohou překvapivé; vy.

endometrióza, antikoncepce, poruchy štítné žlázy, cvičení, NSAID, antidepresiva, premenstruální dysforické poruchy, pánevní ultrazvuk

Nadměrné hubnutí nebo zisk. Přestože nízká tělesná hmotnost je častou příčinou ztracených nebo nepravidelná menstruace, obezita může také způsobit menstruační potíže; poruchy příjmu potravy, jako je anorexie nebo bulimie. Pro více informací o Mentální anorexie nebo bulimie nervosa; Zvýšený výkon. Zmeškané termíny jsou běžné u vytrvalostních sportovců; Emocionální stres; Nemoc; Cestovat; Léky jako antikoncepční metody, které mohou způsobit lehčí, méně časté, častější, nebo přeskočit období nebo žádné lhůty vůbec; Problémy hormonu. To může způsobit změnu v hladinách hormonů, které tělo potřebuje k podpoře menstruaci; Nezákonné užívání drog; Problémy s pánevních orgánů, jako jsou Imperforate panenské blány, syndromu polycystických ovarií, nebo ashermanův syndrom; Prsu -feeding. Mnoho žen nejsou obnovit pravidelné doby, dokud nebudou dokončeny prsu -feeding.

Menstruace také může být na druhém konci menstruačního letech velmi nepravidelné. Mnoho žen si uvědomují, že se blíží perimenopause a menopauze, kdy jejich jinak pravidelných intervalech stanou nepravidelné. Menopauza nastane, když to bylo 12 měsíců, co jste měli menstruace.

Těhotenství je nejčastější příčinou zmeškání lhůty. Pokud byste mohla být těhotná, dopřejte jako kdyby jste těhotná, dokud nebudete vědět s jistotou. Použijte domácí těhotenský test jako první krok ke zjištění, zda jste těhotná.

Pokud nejste těhotná, jiné příčiny ztracených nebo nepravidelnou menstruaci zahrnují

Nezapomeňte, že stále můžete otěhotnět, i když nejste menstruace. Praxe antikoncepce, pokud nechcete otěhotnět.

Předčasné ovariální selhání je, když přestanete menstruovat před věkem 40. chirurgii, chemoterapii a radiační terapii na břicho nebo pánev může způsobit předčasné selhání vaječníků.

Další onemocnění, jako je syndrom dráždivého tračníku, tuberkulóza, onemocnění jater, a diabetes může způsobit vynechání nebo nepravidelnou období, i když toto je vzácné. Ale pokud některý z těchto onemocnění jsou přítomny, bude obvykle mít jiné příznaky kromě menstruační nesrovnalostí.

Pokud jste vynechal období, snaží se uvolnit. Obnovení svůj život emocionální a fyzické rovnováhy může pomoci. Mnoho žen si ujít doby tu a tam. Pokud nejste těhotná, je velká šance jsou vaše cyklus se vrátí do normálního příští měsíc.

Zkontrolujte, zda vaše příznaky se rozhodnout, zda a kdy byste měli navštívit lékaře.