zranění MCL: nemají být mimo hru kolenní slza

Amy McGorry

jak oni jsou spojeni “holenní kosti je připojen k stehenní kosti …” Hmm … to ta píseň vůbec nemluvě? Jedním ze způsobů je přes mediální zajištění vazu (MCL)!

MCL běží podél vnitřní koleno a spojuje dolní stehenní kosti (stehenní kost) k horní části holenní kosti (holenní kosti). Že zajišťuje stabilitu na vnitřní koleno a pomáhá snižovat směrem ven kroucení holenní kosti. Pokud jste někdy sledovali sportovec trvat “hit” na vnější koleno, které tlačí koleno dovnitř, když jste viděli MCL byl zraněn. Je to často vymkl ve sportu, jako je basketbal, fotbal, fotbal a lyžování. Ale vy nemusíte být profesionální sportovec utrpí zranění MCL – pick-up hru v obručemi nebo fotbalu si můžete nechat kulhal domov.

Když síla přemůže sílu MCL to, že dojde k roztržení. Koleno se ztrácí stabilitu a sportovec zkušenosti bolest, obvykle více než vnitřní části kolena. Můžete vidět otok jeden až dva dny po poranění. Vstávání ze židle mohou být bolestivé, protože vaz dostane zdůraznil, jako koleno ohýbá. Často se slzami, sportovci pocit, “koleno může ohnout.”

Jakýkoli typ síly směřující k vnitřní koleno od vnější koleno zdůrazňuje, že tento vaz. Pokud vaše koleno se zhroutí dovnitř, jak budete skákat, běhat nebo chodit po schodech, vaše MCL je předmětem zranění.

Sportovec může také podvrtnutí s MCL, když zasadil noha otáčí směrem ven silně, jako když jste otočné koleno v kickboxu. To může být izolovaný zranění, ale to je často spojena s ACL (předního zkříženého vazu) a mediální meniskus slzu. Když jsou zapojeny všechny tři, je to nazývá “nešťastný trojice” – opuštění jednoho nešťastného atleta mířil období-končit operaci.

MCL slza obvykle reaguje na konzervativní péče. Chirurgie je obvykle vyhnout, pokud jsou zapojeny žádné jiné vazy. Sportovec může být odsunut od dvou týdnů do dvou měsíců, v závislosti na závažnosti trhliny.

Nemůžu tě chránit před hra jednodenních hity, ale celkový program posílení boky a stehna může dát, že Knee určitou ochranu.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …